Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

W świecie baśni i bajek

2016-05-27 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-27 14:30:39)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Centrum Kultury w Ostródzie było bajkowo, radośnie i kolorowo za sprawą „małych aktorów”, którzy występowali na 15. Jubileuszowym Ostródzkim Przeglądzie Teatrów Szkół Podstawowych „Bawmy się w teatr”. Organizatorkami i pomysłodawcami tego teatralnego spotkania są Mariola Jarmołowicz, dyrektor SP 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie oraz Helena Orlińska, nauczycielka szkoły.

Przegląd teatralny to świetna okazja do zaprezentowania dorobku teatralnego szkół, konfrontacji dokonań artystycznych, wymiany doświadczeń między nauczycielami, integracji dzieci. Nasze przeglądy weszły na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych i co roku cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Stąd od samego rana w dniu przeglądu w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku zauważyć można było dobre wróżki, piękne księżniczki, odważnych królewiczów, śpiące królewny, małe kaczątka oraz wiele innych oryginalnych postaci bajkowych.

W niezwykły dziecięcy świat bajek i baśni przenieśli nas uczniowie klasy 2 d z SP 1 przedstawieniem
pt. „Zabawa w Śpiącą Królewnę, ”, grupa teatralna „Mały Gustek” z SP 2 bajką pt. „Brzydkie Kaczątko” grupa teatralna „Trójeczka” z SP 3 bajką pt. „Inne Kaczątko”, grupa teatralna „Baśniowe Ludki” z SP 4 przedstawieniem „W krainie baśni”, a grupa teatralna „Chochliki” z SP 5 przedstawieniem pt. „ Śpiąca Królewna – czasy współczesne”.

Przegląd nie miał formy konkursu, dlatego po obejrzeniu wszystkich przedstawień, przyszedł czas na wręczenie przez jury oraz sekretarza miasta Dariusza Struka wszystkim „małym aktorom" okolicznościowych dyplomów i słodkich upominków oraz statuetek dla zespołów. Statuetki teatralne otrzymały również reżyserki tegorocznych przedstawień: Ewa Plewka z SP1, Dorota Misztal z SP2, Helena Orlińska z SP3, Ewa Szczepańska z SP4 i Jowita Adamska z SP5.

Składamy gorące podziękowania nauczycielom i dzieciom za przygotowanie ciekawych przedstawień, jury za obecność i wiele ciepłych słów, rodzicom za wspieranie działań szkoły oraz wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji naszych przeglądów teatralnych.

Tegoroczny 15. Jubileuszowy Ostródzki Przegląd Teatrów Szkół Podstawowych „Bawmy się w teatr” odbył się pod patronatem burmistrza Ostródy w ramach realizacji działań lokalnego projektu edukacyjnego „Młodzi ostródzianie rozkochani w swojej krainie”.
Helena Orlińska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages