Natalia Stachowicz brązową medalistką mistrzostw Europy juniorów

2016-05-23 10:14:11(ost. akt: 2016-05-23 10:40:48)
Natalia Stachowicz (z lewej), brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek

Autor zdjęcia: Archiwum OKKK

Wielkim sukcesem Natalii Stachowicz z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zakończył się występ na mistrzostwach Europy juniorów w Warnie. Ostródzianka startująca w kategorii wagowej do 60 kg wywalczyła brązowy medal.
Wśród zawodniczek, które wystartowały w kategorii Natalii Stachowicz ostródzianka była najmłodsza i najlżejsza. Turniejowe zmagania podopieczna Artura Małża rozpoczęła pojedynkiem z reprezentantką Węgier, którą pokonała przed czasem. W kolejnej walce karateczka z Ostródy trafiła na koleżankę z reprezentacji Polski. Ten pojedynek również zakończył się przez ippon czyli przed czasem. Następny występ okazał się ostatnim ostródzianki na turnieju w Bułgarii. Po upływie regulaminowego czasu po wskazaniu sędziów Natalia Stachowicz musiała uznać wyższość reprezentantki Rosji, która później została mistrzynią Europy. W swoim debiucie na mistrzostwach Starego Kontynentu zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyła brązowy medal.

- To największy sukces w historii naszego klubu, ale Natalia solidnie na ten medal zapracowała - powiedział Artur Małż, trener brązowej medalistki juniorskich ME.

W Warnie startował również Jakub Żegunia, który swój występ zakończył w eliminacjach.