Lider z Elbląga nie zostawił złudzeń, pewnie ograł Sokoła w Ostródzie

2016-05-19 08:45:46(ost. akt: 2016-05-19 09:10:23)
Piłkarze Sokoła w meczu 31. kolejki Sokół przegrał z Olimpią Elbląg 0:3

Nie było powtórki sprzed roku, kiedy ostródzki Sokół niespodziewanie pokonał (1:0) Olimpię Elbląg, strącając ją ze stołka lidera. W środowy wieczór przy ul. 3 Maja elblążanie dominowali od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużenie wygrali 3:0.
Niespełna 12 minut piłkarze elbląskiej Olimpii potrzebowali na objęcie prowadzenia na stadionie w Ostródzie. Gospodarze popełnili błąd w kryciu, odpuszczając na lewej flance Antona Kołosowa. A wtedy z prawego skrzydła w jego kierunku zostało adresowane długie crossowe podanie. Piłkarz z Elbląg miał czas na przyjęcie piłki, podciągnął z nią kilka kroków, następnie uderzył z lewej nogi w długi róg, a futbolówka z pomocą słupka wpadła do siatki obok interweniującego Piotra Sikory.

W następnych pięciu minutach przycisnęli ostródzianie, ale najwięcej zamieszania pod bramką gości czynili po rzutach wolnych i rożnych. Dobre okazje na zmianę wyniku miał Piotr Piceluk, raz w z 13 metrów strzelił wysoko nad bramką, a później w sytuacji sam na sam uderzył z ostrego kąta, ale futbolówka minęła bramkarza gości... oraz bramkę.

Za to skuteczniejszy był brat Piceluka Paweł występujący w Olimpii. Co prawda za pierwszym razem przegrał pojedynek sam na sam z Sikorą. Jednak już podczas drugiej próby był lepszy od ostródzkiego bramkarza, z rzutu wolnego po ziemi strzelił tuż przy słupku podwyższając prowadzenie gości. Natomiast w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 0:3.

Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 0:3 (0:2)
0:1 - Kołosow (12), 0:2,0:3 - Paweł Piceluk (25, 90+4)