Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Budowanie wspólnej Europy poprzez projekt teatralny

2016-05-10 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-10 17:06:32)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Już po raz siódmy młodzież z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych miała możliwość uczestniczenia w trójstronnym projekcie teatralnym. Wraz z uczniami z Niemiec i Francji wychowankowie szkoły z Ostródy spędzili 10 dni w Nienburgu, mieście położonym niedaleko Hanoveru.

Były wspólne zabawy, wycieczki, spotkania oraz próby teatralne. Młodzież tworzyła przedstawienie pt. „Metamorfoza”. Jego tematem było dobro i zło, podatność ludzi na ksenofobiczne hasła, a także radość jaką niesie wspólne działanie. Spektakl przemawiał do widzów gestem, ruchem oraz muzyką. Był czytelny i jednoznaczny. Niósł ze sobą przesłanie, że wszyscy ludzie są równi i maja prawo do życia w spokoju, że powinniśmy pomagać potrzebującym, którzy ratując życie uchodzą z krajów ogarniętych wojną i nienawiścią.

Poprzez takie działania, projekty budują się relacje i więzi. Młodzież poznaje kolegów z innych krajów, kształtuje wiele umiejętności, zdobywa wiadomości, podejmuje trud refleksji nad rzeczywistością w której żyjemy. Dlatego warto realizować takie zadania. W ten sposób dajemy młodym ludziom możliwość poczucia więzi z naszymi braćmi Europejczykami. Po takich doświadczeniach braterstwo nie będzie to pustym sloganem.
Za rok spotkamy się we Francji, w miejscowości Priziac. Już czekamy!
Lidia Krześniak


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages