Biegacze z Ukrainy najlepsi podczas 26. Ostródzkich Biegów Ulicznych [Zdjęcia]

2016-05-09 10:36:48(ost. akt: 2016-05-09 10:53:55)
Największa frekwencja była w biegach dzieci i młodzieży

Autor zdjęcia: Martyna Lewandowska-Oliwa

Kilkuset zawodników stanęło na starcie 26. Ostródzkich Biegów Ulicznych. W najważniejszym biegu memoriałowym im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 5000 metrów w kategorii kobiet i mężczyzn najlepsi byli biegacze, którzy przyjechali z Ukrainy.
Tegoroczna trasa idealnie odpowiadała nazwie dorocznych biegów w Ostródzie, ponieważ na całym dystansie wiodła miejskimi ulicami. Uczestnicy 26. Ostródzkich Biegów Ulicznych rywalizowali w 13 biegach na różnych dystansach. Oczywiście największe emocje towarzyszyły rywalizacji przedszkolaków, które miały do pokonania 150 metrów. Mimo że liczyły się miejsca, to bezcenne były emocje z jakimi rodzice zagrzewali swoje pociechy do boju.
Jednak jak co roku najważniejszy był bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka, w którym wystartowało 43 biegaczek i biegaczy. Rywalizację pań, które na starcie stanęły w liczbie 10, wygrała Ukrainka Switłana Oliinyk przed swoją rodaczką Oleną Kytytsja, a trzecia była Dorota Pawłowska z Marzęcic. W biegu panów, jak przed rokiem, triumfował Paweł Olinyk z Ukrainy, drugi linię mety minął pochodzący z Ostródy, a reprezentujący Poznań Paweł Tarasiuk, na trzecim miejscu przybiegł Dawid Worobiec z Olsztyna.