Juniorzy Ostródzianki zdobyli brąz drużynowych mistrzostw Polski

2016-04-29 12:17:28(ost. akt: 2016-04-29 15:01:12)
Ostródzianka I (od lewej) Krystian Kawiak, trener Tomasz Krzeszewski, Kacper Petaś, Jacek Barbachowski zdobyli brązowy medal w turnieju drużynowym

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W Ostródzie juniorzy z całego kraju walczą w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Powody do zadowolenia mają gospodarze, ponieważ pierwszy zespół Ostródzianki Ostróda w turnieju drużynowym wywalczył brązowy medal.
Rozstawieni z numerem 4 juniorzy Ostródzianki pewnie przebrnęli przez fazę grupową, w której trzy pojedynki wygrali po 3:0. Pingpongiści z Ostródy - Kacper Petaś, Jacek Barbachowski, Krystian kawiak - zajęli 1. miejsce i zakwalifikowali się do ćwierćfinału. W tej fazie zmierzyli się z Dojlidami Białystok i po zwycięstwie 3:1 awansowali do półfinału.

W piątkowe przedpołudnie w meczu półfinałowym ostródzianie zagrali z kandydatami do złota, rozstawionymi z numerem 1 pingpongistami Energi Manekin Toruń. Półfinałowy pojedynek rozpoczęli Jacek Barbachowski i Tomasz Kotowski. Niepodziewanie w pierwszym secie Barbachowski prowadził 7:3 z "jedynką" turnieju indywidualnego. Od tego momentu Kotowski zdobył kolejnych pięć punktów i partię wygrał na przewagi. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem torunianina 3:0. Następnie do stołu podeszli Kacper Petaś i Kamil Urbanowicz. Przez cztery sety mecz był wyrównany. Ale w piątym ostródzianin "rozjechał" rywala, pokonując go do 1.

W trzeciej grze Krystian Kawiak przegrał 0:3 z Damianem Węderlichem. Półfinał zakończył pojedynek Petasia z Kotowskim. Młodszy zawodnik Ostródzianki wygrał pierwszego seta, później grał dobrze, ale doświadczenie zawodnika z Torunia wzięło górę i pingpongista Energi-Manekin wygrał 3:1, zapewniając swojej drużynie występ w wieczornym finale.

W drugim półfinale ZKS I Drzonków pokonał 3:0 AZS Politechnikę Rzeszów. Wieczorny finał drużynówki Energa-Manekin Toruń - ZKS I Drzonków w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji o godz. 18.30.