Szczypiorniści Orkana Ostróda zwycięsko zakończyli sezon w III lidze

2016-04-17 15:31:06(ost. akt: 2016-04-17 15:40:44)
Piłkarze ręczni Orkana Ostróda w rundzie rewanżowej wygrali wszystkie spotkania ligowe

Piłkarze ręczni podtrzymali zwycięską passę w rundzie rewanżowej III ligi i wygraną zakończyli sezon 2015/2016. Na pożegnanie z rozgrywkami trzecioligowymi na wyjeździe zafundowali solidne lanie ekipie MTS Kwidzyn, którą pokonali 34:21.
Ostródzianie, którzy dwa tygodnie temu świętowali awans do II ligi, weszli słabo w mecz w Kwidzynie. Na początku zdarzały im się proste błędy, ale potrafili się podnieść i już do przerwy prowadzili różnicą czterech bramek.

Po przerwie podopieczni Artura Lipki zagrali już swój handball. Bardzo dobrze w meczu zaprezentował się bramkarz Grzegorz Grzesik, dobrze bronił strzały kwidzynian, a następnie po jego akcjach szczypiorniści ostródzkiego Orkana wyprowadzali kontrataki.

- Udało się wygrać wysoko mimo nie najlepszej dyspozycji - skomentował Tomasz Zmysłowski, grający prezes Orkana, który z powodu kontuzji kolana nie zagrał w Kwidzynie. - Mecz miał dwóch bohaterów: 7świetnie bronił Grzegorz Grzesik, który wszedł między słupki pod nieobecność Jacka Krawczyka. W polu najlepszy Jakub Zakrzewski, który rzucił dziesięć bramek.

• MTS Kwidzyn - Orkan Ostróda 21:34 (11:15)