środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Mamy w szkole laureatów i finalistów konkursów!

2016-04-14 11:01:59 (ost. akt: 2016-04-14 11:46:08)

Autor zdjęcia: Mariola Piekutowska

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są to te, na które każdego roku czekają nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie. Dlaczego? To proste! Jeśli zostanie się ich laureatem – egzamin z danego przedmiotu ma się zdany na 100 %, ocenę celującą na świadectwie i gwarancję przyjęcia do wymarzonej szkoły, bo która szkoła nie lubi mądrych uczniów?

W tym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie po raz kolejny w swojej historii ma sukcesy – laureatkę i aż 8 finalistów wojewódzkich konkursów z różnych przedmiotów. Pod koniec marca na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie zostały ogłoszone wyniki, na które z niecierpliwością czekaliśmy.

Największą naszą zwyciężczynią okazała się Emilia Żarczyńska (nauczyciel przygotowujący – Anna Surowiec-Kant), która stając w szranki z innymi uczniami w Konkursie Języka Polskiego, zdobyła tytuł laureatki (jako jedna z 50. na całe województwo warmińsko-mazurskie), zaś jej koleżanka z innej klasy – Iga Kaniowska – tytuł finalistki (nauczyciel przygotowujący – Katarzyna Fijas). 16 października 2015r. dziewczyny pokonały pierwszy etap – szkolny, następnie 13 lutego 2016r. pojechały do Olsztyna, by zmierzyć się z testem na poziomie wojewódzkim. Cieszymy się, że trzynasty nie okazał się dla nich pechowy.

Zwycięzcami w konkursach z innych przedmiotów zostali: Magdalena Śliwińska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego (nauczyciel przygotowujący – p. Ewa Kamińska), Kacper Szagała – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (nauczyciel przygotowujący – p. Hanna Żylińska), Weronika Bartuzi, Iga Kaniowska, Ewa Kopania, Julia Zyga – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego przygotowane przez p. Małgorzatę Kasprowicz oraz Daria Paszkowska i Bartłomiej Paczkowski – również finaliści Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego przygotowani przez p. Karolinę Golder.

Cieszymy się, że kolejny raz możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów. Wszystkim zwycięzcom i ich nauczycielom –
GRATULUJEMY! Jesteście naszą dumą!

Anna Surowiec-Kant
Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do nauczyciel #1977473 | 178.43.*.* 17 kwi 2016 10:34

  No cóż powyższy komentarz mówi wszystko o ostródzkich nauczycielach. Niedouczeni, bez kultury malkontenci. Oczywiście w każdej szkole znajdzie się jakaś perełka, taki nauczyciel przez duże N, z powołania, ale jak widać na co dzień jest ich niewielu i nie mają siły przebicia. To że jedna uczennica, jest bardzo zdolna nie oznacza, że pozostałym uczniom, nie należy pogratulować sukcesu. To, że zdola uczennica wybrała salezjana i podczas nauki w nim osiągnęła sukces, to też nie znaczy że to zasługa nauczycieli tam pracujących. To przede wszystkim samodzielny sukces ucznia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taki malutki apel do autora, gdyby spróbował/a pan/pani docenić każdy wysiłek ucznia miałby pan/pani z całą pewnością więcej sukcesów pedagogicznych. Uczniowie pamiętaliby pana/ią długo i życzliwie. To jest bardzo trudna sztuka i z całą pewnością niedostępna dla każdego, a już na pewno niedostępna dla większości ostródzkich n....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nauczyciel #1976903 | 159.205.*.* 15 kwi 2016 20:52

  No cóż pewnie jest to jakiś sukces,ale marniutki. Dwa lata temu uczennica salezjańskiego gimnazjum taki wynik,a właściwie nie taki tylko o niebo lepszy osiągnęła sama. O ile dobrze pamiętam była laureatka z pięciu przedmiotów, a finalistka z trzech.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages