Dobra forma strzelecka piłkarzy z Miłomłyna i Zwierzewa

2016-04-10 11:02:54(ost. akt: 2016-04-10 11:38:03)
Trzy gole dla Kormorana w meczu z Ewingami strzelił Dawid Sokołowski

Postrzelali sobie trochę piłkarze Tęczy Miłomłyn i Kormorana Zwierzewo w 20. kolejce spotkań klasy okręgowej. Lider grupy 2 na własnym boisku pokonał (7:1) Syrenę Młynary, a zwierzewianie u siebie rozgromili (6:0) Ewingi Zalewo, zremisował (0:0) Grunwald Gierzwałd
Liderzy z Miłomłyna po dwóch wiosennych remisach wykorzystali okazję na przełamanie, którą był pojedynek z Syreną Młynary. Spotkanie w Miłomłynie szybko ułożyło się po myśli "tęczowych", bo już w 5. min Damian Łukasiak strzelił gola na 1:0. Kilkanaście minut później prowadzenie gospodarzy podwyższyły Paweł Dębski. A kiedy w 55. min goście stracili trzeciego gola, to automatycznie stracili ochotę do dalszej rywalizacji. Gospodarze za to poszli za ciosem i jeszcze cztery razy pokonali bramkarza Syreny.
- To był najniższy wymiar kary, bo ten mecz spokojnie mogliśmy zakończyć dwucyfrowym zwycięstwem - komentuje Leszek Piekut, wiceprezes Tęczy.

Tęcza Miłomłyn - Syrena Młynary 7:1 (2:0)
Bramki dla Tęczy: Paweł Oliwa 2, Kraszewski 2, Łukasiak, Dębski, Kowlakowski

Podobnym wyczynem strzeleckim popisali się piłkarze Kormorana Zwierzewo, którzy u siebie podejmowali Ewingi Zalewo. Zalewianie wiosną wygrali dwa mecze i zapowiadało się ciekawe spotkanie. Tymczasem od początku dominowali gospodarze i już do przerwy prowadzili 4:0. Katem zalewian okazał się Dawid Sokołowski, który ustrzelił hat tricka.

Kormoran Zwierzewo - Ewingi Zalewo 6:0 (4:0)
Bramki: Sokołowski 3, Farasiewicz 2, samobójcza

Jeden punkt z wyjazdu do Rudzienic przywieźli piłkarze Grunwaldu Gierzwałd, którzy 0:0 zremisowali z miejscowymi Czarnymi.