Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Pierwszy walkower już w inauguracyjnej kolejce Extraligi.pl

2016-04-04 12:05:38 (ost. akt: 2016-04-04 12:42:31)
Piłkarze Velu Dąbrówno (czerwone stroje) komplet punktów zdobyli walkowerem

Piłkarze Velu Dąbrówno (czerwone stroje) komplet punktów zdobyli walkowerem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Trwa 1. kolejka spotkań ostródzkiej edycji rozgrywek Extraliga.pl. Za nami kolejne dwa spotkania na orliku przy ul. 21 Stycznia. I już czwarty mecz zakończył się walkowerem, bo zespół Samborowa wystawił do gry piłkarza, który zagrał pod nie swoim nazwiskiem.

- W naszych rozgrywkach mogą występować zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat - wyjaśnia Radosław Teliszewski, organizator Extraligi.pl w Ostródzie. - Już przed inauguracją zauważyłem, że na liście Samborowa jest kilka osób urodzonych w 1999 roku. Poinformowałem przedstawiciela tej drużyny, że wskazani zawodnicy nie mogą grać.

Tymczasem w pojedynku Samborowa z Velem Dąbrówno ten pierwszy zespół wystawił jednego piłkarza pod nazwiskiem kogoś innego. Ale nieszczęście samborowian polegało na tym, że arbiter prowadzący zawody Extraligi.pl przez kilka sezonów "gwizdał" rozgrywki halowe w Samborowie. I pech chciał, że na minutę przed końcem meczu, kiedy było 4:4, samborowianie zdobyli zwycięskiego gola, a jego autorem był nieletni piłkarz grający "na lewo". Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Samborowa 5:4.

Radość z wygranej była krótka, bowiem organizatorzy wprawili w ruch portal społecznościowy. Okazało się, że zdobywca ostatniej bramki to 17-latek, którego rozpoznał arbiter, a nie zawodnik, którego nazwisko widniało w protokole.

- W związku z tym spotkanie walkowerem wygrała drużyna z Dąbrówna - informuje R. Teliszewski.

We wcześniejszym meczu Straż Pożarna rywalizowała z M jak Meble. Strażacy nie dali rady "meblarzom" i przegrali 1:3 (gole: Łukasz Czerniak - Jakub Bojarowski, Maciej Nejman, Paweł Orzechowski).

W poniedziałek (4 kwietnia) ostatnie trzy mecze 1. kolejki Extraligi.pl, zagrają: godz. 18 Gmina Ostróda - Terra Geodezja (orlik przy ul. Ćwiklińskiej), godz. 18.30 R-GOL.com - Terc-Bud Grabinek (orlik 21 Stycznia), godz. 19 Grajlandia.com - KS Constract (orlik Ćwiklińska).


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages