Szczypiorniści Orkana Ostróda wywalczyli awans do II ligi

2016-04-04 07:16:21(ost. akt: 2016-04-04 07:47:03)
Po końcowym gwizdku arbitrów na parkiecie hali OCSiR wystrzeliły korki szampanów

Beniaminek III ligi pomorskiej piłkarzy ręcznych Orkan Ostróda zrealizował zapowiedź sprzed sezonu. Włodarze ostródzkiego klubu zaczynali rozgrywki z zamiarem wywalczenia awansu do II ligi i w niedzielę w hali OCSiR stało to się faktem.
Na kolejkę przed końcem rozgrywek ostródzianie mogli zapewnić sobie awans do grona drugoligowców. Musieli jedynie wygrać z Jeziorakiem Iława w wypełnionej po brzegi hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Podopieczni Artura Lipki, którzy w rundzie rewanżowej kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, w niedzielnym spotkaniu z iławianami na parkiet wyszli w roli faworytów. Spotkanie może przez 120 sekund miało wyrównany przebieg. Ale gospodarze pokazali ekipie Jezioraka kto będzie dominował w tym spotkaniu. Ostródzianie szybko uzyskali trzybramkową przewagę, którą z upływem czasu powiększali. Na przerwę szczypiorniści z Ostródy schodzili z siedmiobramkowym prowadzeniem.

Pozwoliło to szkoleniowcowi Orkana na wprowadzenie na parkiet zawodników rezerwowych, a ci bez respektu dla często starszych rywali realizowali zadania taktyczne i rzucali bramki. Kiedy wybiła 60. minuta Orkan zwyciężył 40:32, wtedy wystrzeliły korki szampanów, na parkiet posypało się konfetti, a ostródzcy fani piłki ręcznej razem ze szczypiornistami fetowali awans do II ligi.

W meczu o 2. miejsce rezerwowy zespół Meble Wójcik Elbląg wygrał z Bellatorem Ryjewo 34:28.