Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Trwają policyjne działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc”

2016-03-25 13:58:27 (ost. akt: 2016-03-25 11:13:45)
Policyjne  działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc”  to już tradycja

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” to już tradycja

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” to już tradycja. Na drogach regionu policjanci drogówki zadbają o bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów oraz w jaki sposób przewożone są dzieci.

Największego natężenia ruchu można spodziewać się w piątkowe popołudnie, kiedy większość kierowców wyruszy w trasę. Każdy chce jak najszybciej zacząć świętowanie. Niestety często właśnie pośpiech jest przyczyną wypadków.

Policjanci w radiowozach nieoznakowanych z videorejestratorami i oznakowanych z laserami mierzącymi prędkość będą nadzorować ruch na drogach województwa. Szczególną uwagę skupią na przekroczeniach prędkości, co więcej, nikt nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. Corocznie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków. To samo dotyczy pasów - nie zapinamy ich dla uniknięcia mandatu, robimy to dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierowców.

Świąteczny poniedziałek to nie tylko śmigus - dyngus, ale także czas powrotów do domu. Warto pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości można podejść do najbliższej komendy policji i je rozwiać. Co roku podczas świątecznych weekendów jednostki policji przeżywają prawdziwe oblężenie - wiele osób woli sprawdzić, czy już bezpiecznie może wsiąść za kierownicę.

Źródło: KWP Olsztyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages