Siatkarki SMS Ostróda w czwórce ćwierćfinału MP kadetek

2016-03-19 09:56:23(ost. akt: 2016-03-19 10:01:40)
Kadetki SMS Ostróda awansowały do finałowej czwórki ćwierćfinału mistrzostw Polski w Lublinie

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Kadetki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ostróda w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski specjalizują się w pięciosetówkach. W drugim meczu z Jokerem Świecie co prawda przegrały 2:3, ale mimo tego z 2. miejsca weszły do najlepszej czwórki zawodów w Lublinie.
Pierwsze spotkanie po dramatach kadetki z Ostródy wygrały 3:2 z BAS Białystok. W drugim meczu ekipa SMS zmierzyła się Jokerem Świecie. Pojedynek miał podobny przebieg jak dzień wcześniej. We wszystkich partiach pojedynek miał niezwykle wyrównany przebieg i niuanse decydowały o końcowym sukcesie w setach. Dopiero w tie breaku kadetki ostródzkiej SMS straciły dystans do rywalek i musiały przełknąć gorycz meczowej porażki.

- Podbijaliśmy dużo piłek, ale nie potrafiliśmy wykończyć ich punktowo na swoją korzyść – ocenił Michał Michalak, trener SMS Ostróda. - Masa błędów i goniliśmy wynik w każdym secie. Przegraliśmy 2:3. Ale wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca, bo Białystok, z którym wygraliśmy 3:2 wygrał ze Świeciem 3:1 i to dało nam awans, dzięki temu gramy w nowej grupie z zaliczeniem meczu z Białymstokiem.

SMS Ostróda – Joker Świecie 2:3 (-24, -22, 24, 25, -7)

W sobotę kadetki SMS zmierzą się ze Spartą Warszawa, a w niedzielę o awans do turnieju półfinałowego z TPS Lublin. Do następnego etapu rywalizacji mistrzostw Polski kadetek awansują dwie najlepsze drużyny.