Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Ponad 400 dzieci na spotkaniu z policjantami dotyczącym bezpieczeństwa

2016-03-06 12:16:18 (ost. akt: 2016-03-06 12:20:10)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Ostródzcy policjanci w łączyli się w ogólnopolską kampanię pn. „Domofon ICE”, której celem jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa i wyjaśniali, dlaczego posiadanie elementów odblaskowych jest tak ważne. W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 dzieci z ostródzkich szkół podstawowych.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury w Ostródzie ponad 400 uczniów klas I-III wysłuchało prelekcji związanej z bezpieczeństwem na drodze.

- Aspirant Rafał Klimecki, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego ostródzkiej komendy policji, tłumaczył najmłodszym między innymi jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w czasie, kiedy bardzo szybko zapada zmrok - informuje podkom. Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji.
.
Podczas spotkania uczniowie zostali wyposażeni w plastikowe karty zawierające dane ułatwiające - w razie wypadku - kontakt z ich najbliższymi. Kampania ma jednocześnie szerszy wymiar edukacyjny, promując wśród młodych ludzi nie tylko zasady bezpiecznego zachowania na drodze ale również udzielania pierwszej pomocy.

Nazwa programu - „Domofon” odwołuje się do kluczowych założeń przyświecających akcji. Łączy w sobie kwestie bezpieczeństwa, kojarzy się z szybkim kontaktem z domem, z najbliższymi, a więc również z miejscem i otoczeniem, w którym czujemy się najlepiej.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Seba #1947489 | 5.172.*.* 6 mar 2016 17:04

    Boze chron dzieci przed policja.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages