Pingpongiści Morlin Ostróda przywieźli jeden punkt z Podkarpacia

2016-02-18 08:18:02(ost. akt: 2016-02-18 08:36:14)
W Jarosławiu Kamil Jarmołowicz zastąpił Robina Devosa

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Bliscy sprawienia wielkiej sensacji w meczu 16. kolejki Wschodzący Białystok Superligi byli tenisiści stołowi Morlin Ostróda. W wyjazdowym spotkaniu z Kolpingiem Frac Jarosław zagrali w eksperymentalnym składzie i byli o krok od zwycięstwa.
Z powodu kontuzji palca w meczu z Kolpingiem Frac nie mógł wystąpić Robin Devos. W trybie ekspresowym na miejsce Belga powołany został Kamil Jarmołowicz, który najczęściej w tym sezonie występuje w trzecim zespole Morlin, występującym w II lidze. Wychowanek ostródzkiego klubu zagrał w trzeciej grze i zmierzył się z byłym mistrzem i reprezentantem kraju Bartoszem Suchem. Młodzieżowiec z Ostródy kilka razy zaskoczył zawodnika gospodarzy. Ale to było za mało, Jarmołowicz przegrał w trzech setach.
Kolejny ligowy punkt dla ostródzian zapewnił Michaił Paikow. W dwóch występach okazał się lepszy od Roberta Florasa i Wang Zeng Yi.
Bohaterem spotkania mógł zostać Adrian Więcek. W ostatniej grze wieczoru toczył wyrównany bój z Florasem. Po czterech setach było 2:2. Niestety kolejny raz w tym sezonie wychowanek Ostródzianki nie dał rady rozstrzygnąć pojedynku na swoją korzyść. Gospodarze uratowali dwa punkty, a ostródzianie do dotychczasowego konta w tabeli dorzucili jeden.

• Kolping Frac Jarosław – Morliny Ostróda 3:2
Wang Zeng Yi – Adrian Więcek 3:1 (-10, 9, 7, 4), Robert Floras – Michaił Paikow 1:3 (7, -8, -6, -8), Bartosz Such – Kamil Jarmołowicz 3:0 (7, 9, 5), Wang – Paikow 2:3 (-11, 12, 6, -8, -9), Floras – Więcek 3:2 (5, -9, 4, -6, 7)

Inne wyniki 16. kolejki: Strzelec Frysztak – AZS Politechnika Rzeszów 2:3, Odra Metraco SA Miękinia – Palmiarnia Zielona Góra 0:3, Dekorglass Działdowo – 3S Polonia Bytom 3:2, Olimpia-Unia Grudziądz – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2.