Pierwszoligowa Olimpia Grudziądz sprawdziła Sokoła Ostróda

2016-02-17 20:56:01(ost. akt: 2016-02-17 21:10:19)
W środowym sparingu Sokół przegrał z Olimpią 0:4

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W środę piłkarze Sokoła Ostróda przeszli pierwszy prawdziwy test jakości i piłkarskiej wartości. Ostródzcy trzecioligowcy w Grudziądzu zostali sprawdzeni przez pierwszoligową Olimpię. Ostródzianie przegrali po raz drugi podczas zimowych przygotowań.
Podczas środowego meczu w Grudziądzu trener Tomasz Sokołowski wreszcie mógł ocenić realną przydatność swoich piłkarzy do ligowej walki. W pierwszym kwadransie więcej działo się pod bramką Piotra Sikory. Ale najlepszą okazję w tym czasie miał Krzysztof Filipek, bo był w sytuacji sam na sam z grudziądzkim golkiperem i próbował strzelić w długi róg, niestety minimalnie spudłował. Za to nie pomylili się gospodarze, bo w 19. min piłkarz Olimpii uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Sikorę. Za kilkanaście minut ostródzianie stracili drugą bramkę.
Po przerwie ostródzki szkoleniowiec dał pograć rezerwowym. Po wejściu na boisko drugiej transzy zawodników z ławki gospodarze wykorzystali ich złe ustawienie, wyprowadzili kontrę i podwyższyli prowadzenie na 3:0. Później silny wiatr i spora ilość fauli spowodowały, że gra była szarpana, ale cały czas lepiej prezentowali się gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali czwartym golem, którego zdobyli w końcówce spotkania.

Olimpia Grudziądz – Sokół Ostróda 4:0 (2:0)
1:0 – (19), 2:0 – (30), 3:0 – (58), 4:0 – (87)

Kolejny sparing Sokół rozegra w sobotę (20 lutego) o godz. 15 na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja zmierzy się z rezerwami Lechii Gdańsk.