W derbach Warmii i Mazur Dekorglass lepszy od Morlin

2016-02-05 12:44:19(ost. akt: 2016-02-05 13:01:17)
Wong Chun Tinga (z lewej) czeka dziś trudny pojedynek z Taku Takakivą

Drugi raz w tym sezonie Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych naprzeciw siebie stanęły ekipy Morlin Ostróda i Dekorglassu Działdowo. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się działdowianie.
Przed meczem w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji okazało się, że w zespole gości nie może zagrać uskarżający się na kłopoty zdrowotne Patryk Chojnowski. A że składzie musiał wystąpić przynajmniej jeden Polak, to jego miejsce zajął grający trener Piotr Kołaciński. I w pierwszym secie pojedynku z Michaiłem Paikowem miał trzy piłki setowe, których nie skończył Tak naprawdę było to koniec emocje w tej grze, którą w trzech setach na swoją korzyść rozstrzygnął zawodnik Morlin.
Sensacją zapachniało w drugiej grze, kiedy naprzeciw siebie stanęli Robin Devos i Wong Chun Ting. Belg po dramatach wygrał pierwszego seta. Później miał piłki setowe w trzecim secie, których nie wykorzystał, więc ze zwycięstwa cieszył się Wong. Niespodzianki nie było w kolejnych grach, Adrian Więcek przegrał z Jirim Vrablikiem, Paikow z Wongiem i trzy punkty pojechały do Działdowa.

Morliny Ostróda - Dekorglass Działdowo 1:3
Michaił Paikow - Piotr Kołaciński 3:0 (13, 1, 5), Robin Devos - Wong Chun Ting 1:3 (10, -7, -12, -4), Adrian Więcek - Jiri Vrablik 1:3 (-8, 7, -2, -7), Paikow - Wong 0:3 (-5, -7, -9)