Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Część radnych chce odwołania wiceprzewodniczącego. Apelują o przyzwoitość do pozostałych samorządowców

2016-02-03 12:00:00 (ost. akt: 2016-02-03 17:40:55)
Wniosek o odwołanie Henryka Hocha (stoi) podpisało pięcioro radnych

Wniosek o odwołanie Henryka Hocha (stoi) podpisało pięcioro radnych

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pięcioro radnych Rady Miejskiej w Ostródzie złożyło wniosek o odwołanie Henryka Hocha z funkcji wiceprzewodniczącego ostródzkiego samorządu.

Pod wnioskiem podpisali się Piotr Krajewski, Cezary Wawrzyński, Jan Liberacki, Jarosław Borzuchowski oraz Agnieszka Majewska-Pawełko.

Wniosek ma trafić na najbliższą sesję zaplanowaną na koniec lutego br. Z formalnego punktu widzenia, do złożenia takiego wniosku potrzeba w przypadku ostródzkiego samorządu co najmniej sześciu radnych - zabrakło więc jednego podpisu. Jednak wnioskodawcy liczą na to, że znajdą się w radzie jeszcze tacy, którzy "cenią sobie przyzwoitość w życiu publicznym". Słowo "przyzwoitość" ma tu kluczowe znaczenie...

Radni podają bowiem kilka powodów złożenia takiego wniosku. Jednym z nich są przegrane sprawy sądowe Hocha za zniesławienie w lokalnej prasie Tadeusza Czyczela i Olgierda Dąbrowskiego. Pierwszemu zarzucił publicznie finansowe nieprawidłowości w prowadzonym przez niego klubie sportowym, drugiemu m.in. to, że jego personalia umieszczone były na stronach Instytutu Pamięci Narodowej jako zarejestrowanego współpracownika - co już wcześniej sąd w innej sprawie uznał za nieprawdę.
Tadeusza Czyczela sąd nakazał przeprosić, sprawę z Dąbrowskim w pierwszej instancji Henryk Hoch przegrał, ale się odwołał.

Do tego doszło nagranie z przerwy w sesji, które wyciekło do mediów, na którym wiceprzewodniczący Hoch nazwał jednego z radnych "antychrystem", "łajzą" i "degeneratem". Wyzwiska połączył z wieloma wulgaryzmami dotyczącymi m. in. pogrzebu ojca radnego.
— Działania Henryka Hocha, jako funkcjonariusza publicznego pracującego dla miasta Ostróda, szkodzą naszemu samorządowi — piszą wnioskodawcy. — Nie rokuje on zarówno przestrzegania porządku prawnego, jak i normalnego poziomu kultury osobistej, koniecznego dla sprawowania funkcji wiceprzewodniczącego.

Jak postąpią pozostali radni? Przekonamy się na najbliższej sesji.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wojtek #1938982 | 87.169.*.* 24 lut 2016 12:22

  Henryk Hoch, ukarany prawomocnymi wyrokami za różne przestępstwa przeciwko czci, nie rokuje wogóle poprawy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, w czasie przerwy, ale przy włączonych mikrofonach pokazał swoją prawdziwą tważ. Również w działalności sportowej zawiódł kompletnie.Z prezesa Sokoła pogonili go piłkarze. Z klubu pingpongowego pogonili go po tym jak zawiódł podczas organizacji mistrzostw Polski w 1998 roku (tygodniowy cug). Przegrał co mógł w sądach po obrażaniu ludzi.Część radnych chce i to słusznie odwołania naszego wiceprzewodniczącego. W jego działalności na rzecz mniejszości dopuszcza się również bardzo wielu nadużyć i przestępstw. Najwyższy czas odejść panie Henryku Hochu. Ostróda będzie Panu bardzo wcięczna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janina #1927006 | 83.6.*.* 7 lut 2016 12:51

   Porównywanie wszystkich grzechów popełnionych przez lata przez p. Heinricha Hocha z zobowiązaniem p. Krajewskiego jest nie na miejscu. Ten drugi „popełnił” błąd młodości, za który bardzo żałuje. Wiem, ze gdyby sytuacja w jego rodzinie nie pogorszyła się, to spełnił by swoją obietnicę. Na zrządzenie losu nikt nie ma wpływu. Natomiast p. H. Hoch to przypadek najgorszy z najgorszych. Od młodości nie splamił się żadną uczciwą pracą. Zawsze kombinował skąd wziąć pieniądze na alkohol i inne przyjemności. W swoim zachowaniu był nieuczciwy nawet wobec własnych rodziców i rodzeństwa. Stale ich okłamywał. Widać, że kłamstwo, oszczerstwo, uciekać się do wykrętów, to sposób na życie, którym stale i nieustannie kieruje się p. H. Hoch. Mocno zdziwię się, gdy Rada Miasta zlekceważy wolę mieszkańców Ostródy i zachowa p. H. Hocha na stanowisku wiceprzewodniczącego jak i radnego. To nie liczenie się z wolą elektoratu może mieć wpływ na dalszą przyszłość (za trzy lata), obecnych radnych i burmistrza, którym wyborcy mając ich dość serdecznie im podziękują. Zatem ci radni, którzy „bronią” p. Heinricha Hocha muszą się mocno zastanowić czy nie ryzykują zbyt wiele swoją własną karierą samorządową. Czy to wszystko im się opłaca. Stać w jednym szeregu z kłamcą i oszczercą to żaden powód do dumy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Tubylec #1926338 | 178.43.*.* 6 lut 2016 10:39

    Jestem pewny, że znajdzie się nie tylko sześć ale nawet szesnaście podpisów pod apelem pięciu radnych w sprawie odwołania p. Henircha Hocha z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ostróda. Uważam, ze wniosek grupy radnych powinien być rozszerzony o pozbawienie p. H. Hocha funkcji radnego. Bo co z tego, gdy nie będzie wiceprzewodniczącym a będzie radnym. W tej sytuacji nadal będzie bruździł i przynosić wstyd tak pięknemu Grodu nad Drwęcą. Dotychczasowe, ale także i przeszłe, postępowania p. H. Hocha świadczą o tym, że osoba ta nie godna jest jakiejkolwiek w funkcji w RM Ostróda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Kazik #1925005 | 87.169.*.* 4 lut 2016 20:23

     Ciekawe dlaczego żadna ze stron internetowych miejszości nie działa (jest zablokowana) zarówno ostródzka strona jak i olsztynska przestały działać. Adres olsztynski: www.zsnwim.eu Adres ostródzki: osmn-tannen.zsnwim.e u/.../

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

     1. Rewital #1924643 | 89.228.*.* 4 lut 2016 15:10

      Tobie jest niedobrze? Biedactwo. Tylko nie umrzyj, bo Hochu pójdzie na twój pogrzeb z wieńcem.

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      Pokaż wszystkie komentarze (51)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages