Strażackie mistrzostwo województwa w siatkówce znowu dla Giżycka

2016-01-25 12:11:08(ost. akt: 2016-01-25 15:02:47)
Strażacy z Ostródy zajęli 3. miejsce

Autor zdjęcia: Piotr Krzyżaniak

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrane zostały 18. mistrzostwa Warmii i Mazur w siatkówce. Rywalizowało sześć drużyn, ale faworyci nie zawiedli. Po raz 17. mistrzami województwa zostali strażacy z KP PSP Giżycko.
Turniej finałowy strażackich mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego dobił do pełnoletności. Zaszczyt organizacji 18. finału miała ostródzka Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Reprezentanci tej jednostki w pierwszym meczu grupowym byli bliscy sprawienia sensacji, bowiem po pierwszym secie z 16-ktornym mistrzem Warmii i Mazur KP PSP Giżycko prowadzili 1:0. Później jednak wszystko wróciło do normy i strażacy z Giżycka wygrali kolejne partie, a następnie kolejne mecze turniejowe i po raz 17. zdobyli mistrzostwo województwa.
Turniej finałowy z medalem zakończyli też strażacy z KP PSP Ostróda. Ostródzianie w finale pocieszenia wygrali z drużyną KP PSP Braniewo i zajęli 3. miejsce. Wicemistrzami Warmii i Mazur zostali reprezentanci KP PSP Lidzbark Warmiński.