Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Uniwersyteckie zajęcia w Bażyniaku

2016-01-23 23:07:07 (ost. akt: 2016-01-23 23:12:36)

Autor zdjęcia: Jolanta Demczuk

Tak, to już chyba tradycja – III Festiwal Nauki za nami. Ostatni dzień przed feriami w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie był nieco inny. W tym dniu odbywał się III Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni.

Zaproszenie przyjęło jedenaście uczelni wyższych. Pracownicy naukowi prowadzili zajęcia z młodzieżą liceum w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Uczniowi mogli przekonać się osobiście jak wyglądają zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich ze studentami, a przecież właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych uczniów.

Wiemy, że wybór kierunku studiów to pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej przez uczniów decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. Jak podjąć właściwą decyzję, która zapewni im jednocześnie możliwość rozwijania swoich zainteresowań i realną szansę na znalezienie pracy po zakończeniu studiów?

W jaki sposób wybrać kierunek studiów, który będzie interesujący i jednocześnie zapewni im zatrudnienie po opuszczeniu murów akademickich? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Poza tym, rosnące oczekiwania pracodawców sprawiają, iż dążymy do lepszego dopasowania swojego wykształcenia do wymogów rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę, że wartościowa informacja jest kluczem do sukcesu – ich sukcesu.

Chcąc zatem pomóc w znalezieniu „własnej ścieżki” i ułatwić zaplanowanie dalszej drogi kształcenia organizujemy takie spotkania z uczelniami „na żywo”.
Mamy nadzieje, że uczelnie, które nas odwiedziły: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Jana Rusieckiego w Olsztynie, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz Gdański Uniwersytet Medyczny przybliżyły tematykę i zakres studiów, co z kolei zmotywowało licealistów do wytężonej pracy, aby późnie móc dołączyć braci studenckiej. Trzeba powiedzieć, że nasi absolwenci studiują na wszystkich wymienionych uczelniach.

Cytujemy zatem za Owidiuszem „Finis adest operi” - koniec zawsze wieńczy dzieło, prawda ? W takim razie życzymy naszym uczniom podjęcia trafnej decyzji, która w przyszłości zaowocuje znalezieniem wymarzonej pracy, w której będą mogli wykorzystać wiedzę zarówno teoretyczną i praktyczną zdobytą w murach ich przyszłej uczelni.

Wszystkim gościom z uczelni dziękujemy za współpracę.
Organizatorzy: Jolanta Demczuk i Wioletta Ewartowska

Jolanta Demczuk, doradca zawodowy w LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
Autor zdjęć: Jakub Łukasik uczeń kl. III A LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages