Piłkarze Sokoła rozpoczynają drugi tydzień zimowych przygotowań

2016-01-18 11:54:10(ost. akt: 2016-01-18 12:21:58)
Piłkarze Sokoła zwycięsko rozpoczęli 2016 rok

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sparing Sokoła Ostróda z Powiślem Dzierzgoń zakończył pierwszy tydzień zimowych przygotowań ostródzkich trzecioligowców. Szósta jednostka treningowa wypadła efektownie, bowiem ostródzianie wygrali aż 6:1.
W pierwszym tygodniu popularny "Sokół" miał do dyspozycji 30 piłkarzy. W tym czasie ostródzianie sporo i bardzo intensywnie popracowali z piłkami. Przeszli też badania wydolnościowe w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Wyniki dały wiele do myślenia nowemu szkoleniowcowi. A pierwszy tydzień pracy 5. zespół III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zakończył meczem kontrolnym z 5. ekipą IV ligi pomorskiej.

Komunikacja panowie - była to jedna z najczęstszych uwag nowego szkoleniowca Tomasza Sokołowskiego do swoich piłkarzy. Lepiej spotkanie zaczęli czwartoligowcy z Dzierzgonia, którzy zaraz na początku mieli rzut karny i zamienili go na bramkę. Przez pierwsze 45 minut spotkanie miało wyrównany przebieg, a stan rywalizacji na 1:1 wyrównał Kamil Smyt po składnej akcji i asyście Michała Jankowskiego. Kilkanaście minut później Smyt mógł strzelić gola na 2:1, ale z bliska główkował nieclenie.

W drugiej połowie trener Sokołowski, który miał do dyspozycji 24 piłkarzy wpuścił na sztuczną murawę drugą jedenastkę, a później wymienił jeszcze dwóch zawodników. Posiadający tylko czterech rezerwowych goście szybko opadli z sił i Sokół szybko ich zdominował. Pierwsze spotkanie kontrolne ostródzian zakończyło się zwycięstwem 6:1.

Sokół Ostróda - Powiśle Dzierzgoń 6:1 (1:1)
Gole dla Sokoła: Jakub Błażewicz 2, Łukasz Goździejewski 2, Kamil Smyt, Adrian Korzeniewski.