środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Wigilia w Internacie

2015-12-24 17:31:33 (ost. akt: 2015-12-24 17:33:47)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kołodziejska

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, zanim przeżyje Święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, wigilię w internacie.

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek...Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy…błogosławiony grudzień…”. Tymi słowy 21 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza, na którą młodzież zaprosiła gości- Dyrekcję ZSZ im. S.Petöfi- Henryka Rybackiego, Maję Kurdziel i Wacława Rubczewskiego, Kierownika szkolenia praktycznego - Beatę Wietek, Kierownika internatu Barbarę Konstantynowicz, Komendantkę Środowiskowego Hufca Pracy Teresę Wojtowicz, Księdza Proboszcza Romana Wiśniowieckiego, katechetę Grzegorza Wróbla, siostrę Jolantę oraz wszystkich wychowawców internatu.

Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczął występ wychowanków internatu. Tegoroczne Jasełka opowiadały o pięknych zwyczajach świątecznych. Przypominały historię szopki, pasterki, kolęd. Wyjaśniały pochodzenie słowa „wigilia” i „opłatek” oraz wspominały znaczenie potraw wigilijnych. Pointą przedstawienia był oczywiście Bóg, którego przyjście powinno być najważniejsze.

Ksiądz Proboszcz przytoczył Słowo Boże i pobłogosławił opłatki, a Dyrekcja i Pani Kierownik internatu po złożeniu życzeń wszystkim wychowankom i gościom zaprosili do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia wieczerzy. Wspólny czas umiliło śpiewanie kolęd, dzięki czemu uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców, natomiast aktorów do występu wychowawczyni Alicja Sposób.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu pragną złożyć życzenia zdrowia, radości i miłości. Zbliżający się rok 2016 niech będzie czasem pokoju oraz spełnienia marzeń.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages