Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Przyjaciele piąty raz uczcili pamięć Kazimierza Sochackiego

2015-12-20 14:46:24 (ost. akt: 2015-12-20 15:07:59)
Już po raz piąty rozegrano Memoriał Kazimierza Sochackiego

Już po raz piąty rozegrano Memoriał Kazimierza Sochackiego

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Wielu z nim rywalizowało przy stole, niektórzy sędziowali jego mecze, a z niektórymi po prostu znał się. Wszyscy oni pojawili się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji na piątym już memoriale byłego ostródzkiego tenisisty stołowego Kazimierza Sochackiego.

Kazimierz Sochacki przez kilkadziesiąt lat grał w tenisa stołowego. To między innymi on wespół z nieżyjącym Ryszardem Machnickim ściągnął do Ostródy Tadeusza Czyczela, od którego zaczęły się wielkie lata ostródzkiego ping-ponga. Popularny Kazik przez wiele lat był filarem reprezentacji gminy Ostróda, która zdobywała Puchar "Gazety Olsztyńskiej". W ostatnich latach życia był też pracownikiem Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zmarł w 2010 roku.

Od kilku lat w hali OCSiR rozgrywane są turnieje memoriałowe poświęcone pamięci Kazimierza Sochackiego. W tym roku przyjaciele, rywale zza stołu i znajomi z pracy w liczbie kilkudziesięciu stawili się w hali i rozegrali okolicznościowe zawody.

Uczestnicy memoriału rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej (kat. 30-49 lat) najlepszy okazał się Tomasz Golian, drugi był Robert Nadrowski, a trzeci Adrian Linowski.

W kategorii starszej (50+) triumfował grający kiedyś w Ostródzie Zenon Kastrau, który w finale pokonał Grzegorza Gumińskiego, a trzecie miejsce zajął Witold Kosewski.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages