Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Tydzień wolontariatu w rytmie reggae

2015-12-17 11:00:00 (ost. akt: 2015-12-17 10:59:07)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Gimnazjum nr 2 w Ostródzie tydzień wolontariatu odbył się w ramach programu "Szkoła bez przemocy" pod hasłem "Pomagamy w rytmach raggae".

Naszym podstawowym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom wielodzietnym, w formie zbiórek żywności, środków czystości, zabawek i okularów leczniczych.

Przy okazji chcemy też się razem bawić i integrować. Właśnie dlatego wolontariusze przypinali pracownikom szkoły kotyliony z hasłem "Pomagamy w rytmach reggae". Cała społeczność szkolna mogła podziwiać własnoręcznie zrobione gazetki tematyczne, a na przerwach razem z zespołem ALTERNATYWNI śpiewać piosenki w rytmach reggae. Zabawa była wyśmienita!

Kolejnego dnia bawiliśmy się na szkolnym korytarzu w czasie przerw śródlekcyjnych. Tańczyliśmy taniec integracyjny "Pociąg" oraz "Belgijkę".

Następnego dnia w ramach tygodnia wolontariatu odbył się konkurs "Śpiewamy w rytmach reggae". Celem konkursu była promocja muzyki reggae, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych, a przede wszystkim dobra zabawa. Swoją obecnością zaszczycił nas i zasiadł w jury Piotr Kolaj - dyrektor i producent Ostróda Reggae Festivalu.

Kosze, do których zbieramy żywność, zabawki, środki czystości i okulary lecznicze zapełniły się dziś po same brzegi. Dziękujemy za wszystkie dary i prosimy o kolejne! Wszystko w jakże szlachetnym celu - pomocy najuboższym.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MSZ #1884109 | 88.156.*.* 18 gru 2015 01:58

  Widze, ze czesc byla dosc zmiesmaczona ;).............

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages