Natalia Stachowicz ze złotym medalem Pucharu Europy

2015-12-09 11:04:44(ost. akt: 2015-12-09 11:28:05)
Natalia Stachowicz turniej w Katowicach zakończyła na najwyższym stopniu podium

Autor zdjęcia: Archiwum OKKK

Wielkim sukcesem Natalii Stachowicz z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zakończył się występ w Mistrzostwach Europy Open. Ostródzianka w kategorii do 60 kg dziewcząt w wieku 14-15 lat zdobyła złoty medal. To największy sukces w dotychczasowej historii OKKK.
Biało-czerwone barwy podczas Pucharu Europy rozegranego w Katowicach reprezentowało dwoje zawodników OKKK - wspomniana Natalia Stachowicz i Jakub Żegunia. Pierwszy do rywalizacji stanął Żegunia, który w eliminacyjnej walce zmierzył się z reprezentantem Ukrainy. Ostródzianin, który wystartował po chorobie nie dał rady swojemu rywalowi i szybko pożegnał się turniejowymi zmaganiami.

Zdecydowanie lepiej spisała się jego koleżanka klubowa. Natalia Stachowicz kolejno eliminowała swoje przeciwniczki. Po drodze "wyrzuciła" z turniejowej drabinki faworytki rywalizacji w kategorii do 60 kg dziewcząt 14-15 lat. Pierwszy trudniejszy pojedynek stoczyła dopiero w półfinale, w którym zmierzyła się z ubiegłoroczną mistrzynią Polski. O zwycięstwie ostródzianki zadecydowali sędziowie. W finale podopieczna Artura Małża o złoto walczyła z reprezentantką Węgier. Ten pojedynek okazał się łatwiejszy od półfinału, ponieważ zawodniczka OKKK wygrała przed czasem i została złotą medalistką tych zawodów.

- Po tym pojedynku zapanowały ogromna radość i euforia w naszym teamie - powiedział trener Małż. - Ciężka praca, poświęcenie oraz zaangażowanie opłaciły się.