Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Mikołajki w Bażyniaku. Z pierniczkami i mandarynkami

2015-12-08 11:25:38 (ost. akt: 2015-12-08 11:31:15)

Autor zdjęcia: Jolanta Demczuk

W poniedziałek 7 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Mikołajki. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie z uśmiechem na twarzy uczestniczyła w przygotowanych atrakcjach.

Trochę przypomnienia: Święty Mikołaj to bardzo ważna postać. Zgodnie ze średniowieczną hagiografią żył na przełomie III i IV wieku. Był biskupem Miry, która obecnie znajduje się na terytorium Turcji. Ten chrześcijański święty stał się z biegiem lat ważną postacią występującą w wielu kulturach.

Święty Mikołaj zasłyną jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Co ciekawe, Mikołaj swoje dary przekazywał anonimowo, co dowodzi jego bezinteresowności.

Dlatego imieniny św. Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Tym razem świetną zabawę zapewniła uczniom Mikołajkowa loteria, której losami były mandarynki. Uczniowie chętnie brali w niej udział a później cieszyli się z wylosowanych nagród.

Atmosferę zbliżających się odwiedzin Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia dopełnił unoszący się aromat pierniczków, którymi częstowano w tym dniu wszystkich w szkole. Był to sympatyczny Mikołajkowy akcent, o który zadbał Samorząd Uczniowski.
Jolanta Demczuk,
opiekun SU LO Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Bazyniak

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mietek #1878983 | 95.160.*.* 11 gru 2015 10:29

    wszystko super fajnie, jednak mam pytanie do dyrekcji, kiedy w LO powstanie pomieszczenie z prysznicami dla uczniów bo aż wstyd, że w takiej szkole uczniowie po zajęciach z wychowania fizycznego nie mają się gdzie chociaż opłukać a higiena wiadomo ważna rzecz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages