Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Śmiertelny wypadek pod Ostródą. Kobieta wjechała hondą w 34-latka

2015-12-02 12:11:11 (ost. akt: 2015-12-02 16:05:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: ZW

34-letni mężczyzna zginął wieczorem (1.12) na drodze poza terenem zabudowanym. W miejscowości Frygnowo (powiat ostródzki) pieszego potrąciła kobieta kierująca hondą. Mężczyzna nie miał odblasków, kobieta była trzeźwa. Sprawę badają policjanci i prokurator.

Do tragicznego wypadku we Frygnowie doszło we wtorek (1.12) ok. godz. 19:30. 34-letni pieszy szedł drogą poza obszarem zabudowanym, nie mając żadnych elementów odblaskowych. Kobieta jadąca hondą nie zauważyła go. Niestety, mężczyzna nie przeżył zderzenia. 31-latka, która kierowała samochodem była trzeźwa.

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

***
Późna jesień i zima to najtrudniejsze okresy dla pieszych. Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Dlatego tak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Zwiększa to widoczność pieszego na drodze do około 150-200 metrów. Wtedy kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, a nawet życie.

Sytuacje, w których należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście, pieszy jest dużo bardziej widoczny posiadając odblask.

Źródło: mat. KPP Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages