Ostre strzelanie na inaugurację halowej R-GOL Ligi

2015-11-30 07:45:47(ost. akt: 2015-11-30 08:05:31)
W pierwszej kolejce spotkań bramkarze przepuścili aż 48 goli

Uczestnicy halowej rywalizacji o mistrzostwo Ostródy z przytupem rozpoczęli sezon 2015/2016. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w inauguracyjnej kolejce R-GOL Ligi w czterech meczach piłkarze strzelili aż 48 goli. Pierwszym liderem została ekipa M jak Meble.
Średnio 12 goli w jednym spotkaniu padało w pierwszych meczach ostródzkiej halówki. Na pierwszą bramkę w sezonie 2015/2016 kibice w hali OCSiR czekali niewiele ponad trzy minuty. Strzelanie goli rozpoczął Karol Szostek, który uzyskał prowadzenie dla M jak Meble w meczu z drużyną Glazur Serwis. Jak się później okazało, zdobywanie goli w tym spotkaniu nie było specjalnie trudne, ponieważ w sumie padło ich aż 15.

W nowych strojach zaprezentowali się piłkarze Ostróda Yacht. Zaczęli jednak małym falstartem, bo przegrywali 0:1. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i "jachciarze" okazali się zdecydowanie lepsi od ekipy N-Invest. Kawał fajnej gry na parkiecie hali OCSiR pokazali goście z Olsztyna, występujący pod szyldem Apotex. Podobnie jak Ostróda Yacht szybko stracili gola z meczu z Morlinami, ale na dystansie całego spotkania piłkarsko byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

Nie zawiedli obrońcy tytułu mistrzowskiego. Piłkarze Winnersa zmierzyli się z ekipą Krysio. Mistrzowie już przed przerwą, kiedy strzelili cztery gole, pokazali kto będzie nadawał ton rywalizacji w R-GOL Lidze. W drugiej połowie dorzucili kolejne trafienia, wygrali i po inauguracyjnej kolejce zajmują 2. miejsce.

Wyniki 1. kolejki spotkań: Winners - Krysio 9:3, Morliny - Apotex 3:7, Ostróda Yacht - N-Invest 8:3, M jak Meble - Glazur Serwis 14:1.