Pingpongiści Morlin Ostróda za trzy punkty wygrali w Miękini

2015-11-21 18:00:08(ost. akt: 2015-11-21 12:50:22)
Michaił Paikow jest najskuteczniejszym zawodnikiem ostródzkiej drużyny

Tenisiści stołowi ostródzkich Morlin na wyjeździe rozegrali mecz 8. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Ostródzianie wybrali się do Miękini, gdzie odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo. Za trzy punkty pokonali Odrę Metraco 3:1.
Beniaminek z Miękini obok Strzelca Frysztak przed sezonem był wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do spadku ze Wschodzący Białystok Superligi. I na razie zespół Odry jest najbliższy realizacji przedsezonowych przewidywań fachowców, ponieważ zajmuje ostatnie miejsce.

W meczu 8. kolejki zespół Miękini podejmował ostródzian, którzy w dwóch wcześniejszych meczach ligowych urwali po punkcie mistrzom i wicemistrzom Polski. Dlatego faworytami byli podopieczni Tomasza Krzeszewskiego. Początek meczu był jednak dość nerwowy, bo w pierwszej grze na przemian swoje sety wygrywali Piotr Chodorski i Robin Devos. Dramatycznie było też w piątej partii, ale grę nerwów lepiej zniósł, który zwyciężył do 16 i dał pierwszy punkt gościom.

Kolejne występy były popisem umiejętności Michaiła Paikowa. Rosjanin w pierwszym występie oddał tylko jednego seta Nestorowi Wasylkowskiemu. W drugiej grze Paikow był mniej rozrzutny, ponieważ w trzech setach rozprawił się z Chodorskim. Na swoje pierwsze zwycięstwo w Superlidze wciąż czeka Adrian Więcek.

Po ośmiu kolejkach ostródzki zespół zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 8 punktów.

Odra Metraco Miękini - Morliny Ostróda 1:3
Piotr Chodorski - Robin Devos 2:3 (-9, 9, -10, 12, -14), Nestor Wasylkowski - Michaił Paikow 1:3 (-9, 7, -5, -5), Michał Bańkosz - Adrian Więcek 3:1 (5, 10, -8, 3), Chodorski - Paikow 0:3 (-4, -8, -5)