Zaczęli od zwycięstwa, ale później było coraz gorzej

2015-10-30 10:35:30(ost. akt: 2015-10-30 10:44:16)
Adrian Więcek tylko w drugim secie powalczył z Bartoszem Suchem

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Tenisiści stołowi Morlin Ostróda pojedynkiem z Kolpingiem Frac Jarosław zakończyli 5. kolejkę Wschodzący Białystok Superligi. Ostródzianie mieli dobry początek meczu, który niestety zakończyli czwartą porażką w sezonie 2015/2016.
W pierwszej grze zmierzyli się najskuteczniejsi zawodnicy obu zespołów Michaił Paikow i Robert Floras. Rosjanin występujący w składzie ostródzkich Morlin spowodował, że wśród kibiców pojawiły się nadzieje na zdobycie chociaż jednego punktu w konfrontacji z ekipą z Podkarpacia. Reprezentant Rosji wygrał po czterech setach dość wyrównanego pojedynku.
Później jednak już gospodarze nie odnieśli zwycięstw. Belg Robin Devos zdecydowanie za słabo radził sobie z odbiorem serwisów Wanga Zeng Yi i przegrał po trzech partiach. Najkrócej trwał pojedynek Adriana Więcka z Bartoszem Suchem. Zawodnik z Jarosławia największe kłopoty miał w drugim secie, ale wtedy wziął time out. Od tego momentu wszystko wróciło do normy i popularny „Suszi” wygrał 3:0.
Czwarta gra była ostatnią pojedynku 5. kolejki WBS w Ostródzie. W starciu zawodników numer 1 Wang zmusił Paikowa do krótkiej gry i znowu czarował swoim serwisem. Rosjanin z Morlin urwał tylko jednego seta i to było wszystko co gospodarze ugrali w tym meczu.

• Morliny Ostróda – Kolping Frac Jarosław 1:3
Michaił Paikow – Robert Floras 3:1 (7, -9, 8, 9), Robien Devos – Wang Zeng Yi 0:3 (-9, -8, -9), Adrian Więcek – Bartosz Such 0:3 (-4, -7, -5), Paikow – Wang 1:3 (-6, -7, 12, -7)