Uczniowie ostródzkiego Gimnazjum nr 2 na 4. miejscu w Polsce

2015-10-19 09:37:02(ost. akt: 2015-10-19 09:53:19)
Chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie zajęli 4. miejsce w krajowym finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Autor zdjęcia: Archiwum

Tuż za strefą medalową występ w krajowym finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP zakończyli chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. W fazie play off ostródzianie wygrali jedno spotkanie, ale w kolejnych dwóch ich rywale byli lepsi i reprezentacja "Dwójki" nie stanęła na podium.
W fazie pucharowej gimnazjaliści z Ostródy rozpoczęli od pewnego zwycięstwa (2:0) z rówieśnikami ze Żmigrodu. Kolejnym etapem zmagań w Warszawie było spotkanie półfinałowe z Gimnazjum nr z Kołobrzegu. Mecz rozpoczął się źle dla podopiecznych Piotra Oliwy, bo już w 1. min stracili bramkę. Później gimnazjaliści z Kołobrzegu zdecydowanie lepiej spisywali się na boisku, byli lepsi piłkarsko. Ostródzianie nie potrafili się przeciwstawić dominacji przeciwników, grali zbyt indywidualnie. W efekcie półfinał zakończył się porażką 0:2.

Niespełna 10 minut po zakończeniu pojedynku półfinałowego uczniowie ostródzkiej "Dwójki" stanęli do meczu o 3. miejsce z gimnazjalistami z Tomaszowa Lubelskiego. Zmęczeni gimnazjaliści z Ostródy nie nawiązali walki i przegrali 0:4, zajmując 4. miejsce w kategorii chłopców starszych.

W turnieju finałowym w Warszawie startowały też dziewczęta z ostródzkiego Gimnazjum nr 2, które zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 13-16.