Gladius Ostróda najlepszy w Mistrzostwach Polski Północnej

2015-10-18 12:33:55(ost. akt: 2015-10-18 12:54:11)
W ostródzkich mistrzostwach wystartowało ponad 180 zawodników

Ponad 180 zawodników przyjechało do Ostródy na Mistrzostwa Polski Północnej w sztukach walki. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przez cały dzień trwały pojedynki i konkurencje sprawnościowe. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy Gladiusa Ostróda.
Taekwondocy, karatecy, kickbokserzy i przedstawiciele MMA zaprezentowali się na matach w hali OCSiR. Gospodarze nie wykazali się zbytnią gościnnością, ponieważ byli najlepsi w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski Północnej.

Spośród 16 klubów, które wystartowały w ostródzkim turnieju podopieczni Marcina Dzilińskiego najczęściej stawali na podium. Zawodnicy Gladiusa medale odbierali aż 35 razy. 14-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium, 8 razy wywalczyli srebrne medale i zdobyli 13 brązowych krążków. W klasyfikacji drużynowej ostródzianie wyprzedzili zawodników Championa Lubawa, a na trzecim miejscu w drużynówce uplasował się Orient Częstochowa.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Tyrulska z Lubawy, zaś najlepszym zawodnikiem został Krzesimir Kasza z Gladiusa.