Piłkarze Sokoła wieczorem powalczą z Wissą o jedenaste zwycięstwo

2015-10-17 10:56:02(ost. akt: 2015-10-17 11:00:31)
Przed tygodniem ostródzianie przerwali trwającą 11 lat serię meczów ligowych bez zwycięstwa nad Huraganem Morąg

W sobotni wieczór piłkarze ostródzkiego Sokoła i Wissy Szczuczyn zakończą 13. kolejkę spotkań III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Ostródzianie w tym sezonie nie stracili jeszcze punktu na stadionie przy ul. 3 Maja i w sobotę mają zamiar podtrzymać tą passę.
Piłkarze Sokoła Ostróda w sezonie 2015/2016 nie zwykli tracić punktów na własnym stadionie. Na razie wygrali wszystkie spotkania i w 13. kolejce również wyjdą na murawę po pełną pulę. Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego zajmują po 12 kolejkach 2. miejsce. W obecnych rozgrywkach wygrali 10 meczów, a przegrali z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie i Jagiellonią II Białystok. Przed tygodniem ostródzianie przerwali 11-letnią serię meczów ligowych bez zwycięstwa z Huraganem Morąg.

W sobotniej konfrontacji z zajmującą 8. miejsce Wissą na papierze zdecydowanymi faworytami są wiceliderzy z Ostródy. Jednak gospodarze muszą z szacunkiem potraktować rywali ze Szczyczyna, ponieważ piłkarze z Podlasia kilka razy zaskoczyli już teoretycznych faworytów. Na przykład na wyjeździe pokonali rezerwy Jagiellonii, a na własnym boisku wygrali z nowomiejskim Finishparkietem Drwęcą. Ale o tym, że jest to ekipa nieobliczalna świadczą remisy z plasującymi się w dolnych rejonach tabeli Granicą Kętrzyn i GKS Wikielec.

Sobotnie spotkanie między Sokołem a Wissą na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie rozpocznie się o godz. 18.