Gimnazjaliści "Dwójki" w najlepszej ósemce w Polsce

2015-10-16 11:34:16(ost. akt: 2015-10-16 11:54:12)
Uczniowie ostródzkiego Gimnazjum nr 2 na turnieju w Warszawie

Autor zdjęcia: Archiwum

Od czwartku w Warszawie rozgrywany jest krajowy finał Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Startują tam dziewczęta i chłopcy z ostródzkiego Gimnazjum nr 2. Po pierwszym dniu więcej powodów do zadowolenia mają chłopcy, którzy w piątkowej rywalizacji walczą o miejsca 1-8.
Do finałowego turnieju zakwalifikowali się mistrzowie województw. Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Ostródzie na Warmii i Mazurach w grupie starszej wygrała rywalizację dziewcząt i chłopców, dlatego od czwartku rywalizuje na boiskach wielofunkcyjnych na warszawskim Bemowie.

W pierwszym dniu zespoły walczyły o miejsca w grupach, z których do dalszej fazy kwalifikacje uzyskiwały dwie najlepsze drużyny. Niestety po sesji gier grupowych szanse na walkę o medale zaprzepaściły ostródzkie gimnazjalistki. Piłkarki z "Dwójki" uplasowały poza 2. miejscem i w drugim dniu finałowego turnieju będą walczyły o miejsca 9-16.

Lepiej w fazie grupowej poradzili sobie chłopcy, którzy rywalizowali z ZSO Ożarów, Gimnazjum Subkowy i PG Przasnysz. Zespół prowadzony prze Piotra Oliwę wygrał dwa mecze, jeden zremisował, był najlepszy w grupie i w drugim dniu współzawodnictwa powalczy o miejsca 1-8. w Polsce.