Gimnazjaliści ostródzkiej "Dwójki" są mistrzami Warmii i Mazur

2015-10-12 14:38:23(ost. akt: 2015-10-12 14:11:17)
Zwycięzcy wojewódzkiego etapu 6. Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Autor zdjęcia: Archiwum

W wojewódzkim finale 6. Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP nie było mocnych na piłkarki i piłkarzy z ostródzkiego Gimnazjum nr 2. Dwa zespoły prowadzone przez Piotra Oliwę zdobyły w Pasłęku mistrzostwo województwa. Obie ekipy zakwalifikowały się do finału krajowego, który w środę rozpocznie się w Warszawie.
Finał wojewódzki w Pasłęku zdominowany został przez uczniów ostródzkiej "Dwójki". Krótszą drogę do mistrzostwa miały dziewczęta z Gimnazjum nr 2, ponieważ na finałową rywalizację przyjechały tylko cztery zespoły, które w jednej grupie zagrały systemem każdy z każdym. Co prawda w drugim spotkaniu przegrały z rówieśniczkami z Lipowca. Jednak przed ostatnią kolejką spotkań wszystkie ekipy miały na koncie po zwycięstwie i porażce. Żeby wygrać turniej piłkarki z "Dwójki" musiały pokonać swoje rywalki, ale zespół z Lipowca musiał stracić punkty. Tak też się stało i mistrzostwo zdobyły ostródzianki.

W ślady szkolnych koleżanek poszli chłopcy. Wpierw wygrali rywalizację grupową, a w półfinale rozbili (8:1) gimnazjalistów z Wydmin. W meczu o 1. miejsce drugi raz w tym turnieju "Dwójka" zmierzyła się gimnazjalistami z Biskupca (pierwszy mecz w grupie 3:0). Do przerwy piłkarze z Ostródy na własną prośbę przegrywali 0:1. Ale owocne okazało się spotkanie z trenerem i po przerwie wszystko wróciło do normy. Ostródzianie strzelili trzy bramki, zdobyli mistrzostwo i zapewnili sobie występ w finale krajowym.