Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Wolny Uniwersytet na Dworcu RzeczJasna.

2015-10-02 08:47:41 (ost. akt: 2015-10-02 08:51:36)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Inicjatyw Mozliwych RzeczJasna

Stowarzyszenie Inicjatyw Mozliwych RzeczJasna już od najbliższej soboty, 3 października, zaprasza na stałe, otwarte dla wszystkich głodnych wiedzy zajęcia Wolnego Uniwersytetu na Dworcu RzeczJasna.

PAŹDZIERNIK – rozkład zajęć

03.10.2015 – sobota - godz.17.00 – 20.00
Światowy Dzień Wegetarianizmu i Weganizmu oraz Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt.

- wady i zalety diety wegańskiej i wegetariańskiej oraz diety mięsnej
- goście – dietetyk Ewa Warsińska (E-Vita) i triathlonista wegetarianin Marcin Punpur
- stoiska sklepów ostródzkich ze zdrową żywnością EKOSKLEP i NATURA oraz stoisko baru wegetariańskiego GreenGo
- degustacja potraw przyniesionych przez uczestników spotkania
- pokaz filmu

10.10.2015 – sobota – godz.17.00 – 19.00
Historia z dreszczykiem
– prowadzenie Mirosław Mikulewicz (nauczyciel historii, wieloletni dyrektor Liceum ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie ) - wykład interaktywny.
„Świętosława - Polska Królowa Wikingów” - mało znane dzieje Piastówny, która w X – XI wieku zrobiła oszałamiającą karierę na dworach Danii, Szwecji, Norwegii. Ciekawostka – spaliła publicznie żywcem jednego z konkurentów do jej ręki, ku przestrodze innym.


17.10.2015 – sobota – Stacja Filozofia – godz. 17.00 – 19.00 "Czy istnieje obiektywna prawda?"
Czy istnieją rzeczy które są obiektywnie piękne? Czy można wydać obiektywnie sprawiedliwy wyrok? Czy można postąpić absolutnie dobrze, albo absolutnie źle?
Częsta odpowiedź w trakcie wszelakich dyskusji to "to zależy", czasami słyszymy zwrot " o gustach się nie dyskutuje". Wydaje się, że obecnie najpopularniejszym poglądem jest relatywizm w prawie wszystkich dziedzinach życia. Czy możemy się jednak wznieść ponad to i spróbować odnaleźć obiektywne wartości w subiektywnym świecie

24.10.2015 – sobota – Stacja Słowa – godz. 17.00 – 19.00 "Druga strona słowa" prowadzi Żaneta Pilis.
Cykl poświęcony literaturze i sztuce filmowej- kontrowersyjni twórcy i dzieła, tematy, których nie znajdziecie w oficjalnych programach nauczania.

31.10.2015 – sobota – godz. 17.00 – 19.00 Freeganizm i cohabitat.
Prowadzenie Dariusz Lech - freeganin. Freeganizm to antykonsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii. Freeganie stawiają na społeczność, hojność, wolność, współpracę oraz dzielenie się – jako kontrast dla społeczeństwa opartego na materializmie, moralnej apatii, współzawodnictwie, konformizmie i zachłanności.
Cohabitat – grupa organizacji działająca od 2007, których aktywność koordynuje zarejestrowana w 2012 fundacja. Ruch promuje wykorzystanie materiałów naturalnych, samowystarczalność, otwarte technologie, mając na celu pomoc ludziom w tworzeniu naturalnych siedlisk (habitatów), budowanych w oparciu o zasady funkcjonowania ekosystemów. Cele te realizuje poprzez festiwale, warsztaty oraz webinaria. Grupa organizacji związanych z Cohabitatem skupia architektów, specjalistów od permakultury i odnawialnych źródeł energii tworząc swoisty ekosystem. Od listopada 2010 Cohabitat współpracuje z programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RzeczJasna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages