Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Groźny pożar niedaleko centrum. Ogień ze śmietnika przeniósł się na transformator

2015-09-25 13:04:50 (ost. akt: 2015-09-25 15:37:20)
Strażacy podczas akcji na ul. Mickiewicza

Strażacy podczas akcji na ul. Mickiewicza

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Interwencję „pod napięciem” mieli ostródzcy strażacy na ulicy Mickiewicza w Ostródzie. Zostali wezwani do pożaru śmietnika, ale na miejscu okazało się, że ogień przeniósł się na słup z transformatorem. Strażacy ugasili pożar, zapobiegając jego rozprzestrzenieniu.

Czarny dym unoszący się nad śmietnikiem widoczny był z kilkuset metrów. Według pierwszych informacji pożar rozpoczął się w drewnianej pergoli śmietnika. Był on usytuowany niedaleko hotelu przy ulicy Mickiewicza obok zakładu produkcyjnego i parkingu. Kiedy strażacy przybyli na miejsce ogień obejmował cały śmietnik i przeniósł się na słup, na którym zainstalowany był transformator energetyczny. W związku z tym strażacy mieli utrudnione zadanie, ponieważ znajdował się on cały czas pod napięciem, a do gaszenia musieli użyć różnych środków gaśniczych.

Eksplozje z palącego się transformatora nie ułatwiał im zadania. Ale proszkiem gaśniczym szybko poradzili sobie z płonącym urządzeniem. Równie szybko ugasili pożar śmietnika, skupiając się na tym, żeby ogień nie przeniósł się na pobliski budynek. Udało się...

Obyło się bez ofiar w ludziach. Częściowo uszkodzone zostały dwa samochody stojące na parkingu zakładu produkcyjnego. Po pożarze strażacy usuwali wyciek oleju z uszkodzonego agregatu.

Przyczyny pożaru na razie są nieznane, wyjaśni je policyjne dochodzenie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages