Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

OSP Miłakowo i OSP Miłomłyn mistrzami powiatu ostródzkiego

2015-09-19 17:16:38 (ost. akt: 2015-09-19 17:37:58)
W walce o mistrzostwo powiatu strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach

W walce o mistrzostwo powiatu strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie rozegrane zostały 9. Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Najlepiej ze sztafetą pożarniczą i ćwiczeniem bojowym poradziły sobie wśród pań OSP Miłakowo, a w rywalizacji panów OSP Miłomłyn.

Kilkanaście drużyn z całego powiatu ostródzkiego wystartowało w sportowo-pożarniczych mistrzostwach powiatu ostródzkiego.

Strażacy ochotnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach tzw. sztafecie pożarniczej 7x50 m i ćwiczeniu bojowym.

W sztafecie na pierwszej zmianie zawodnik musiał dobiec do ustawionego na torze węża i połączyć go z nasadą rozdzielacza, następnie dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę sztafetową, którą była prądownica. Na drugiej zmianie do pokonania był płotek lekkoatletyczny. Trzeci strażak przeskakiwał tzw. „rów”. Czwarty zawodnik musiał jak najszybciej slalomem przebiec między tyczkami. Na piątego czekała do pokonania równoważnia. Szósty w kategorii mężczyzn miał do pokonania wysoką ścianę (dziewczęta przeskakiwały przez lekkoatletyczny płotek). A na ostatniej zmianie zadaniem strażaka było dobiegnięcie do ustawionego na torze węża i rozdzielacza, które należało ze sobą połączyć i prądownicą minąć linię mety.

W drugim zadaniu drużyny budowały linię ssawną, linię główną, następnym zadaniem była budowa pierwszej i drugiej linii gaśniczej.

W tych dwóch konkurencjach wśród kobiet najlepiej poradziły sobie zawodniczki z OSP Miłakowo. W rywalizacji drużyn męskich najlepsi byli druhowie z OSP Miłomłyn.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages