Bez niespodzianek w Miłomłynie i Zwierzewie, trzecioligowcy górą

2015-09-17 07:50:34(ost. akt: 2015-09-17 07:58:31)
W Zwierzewie Kaczkan Huragan Morąg pewnie wywalczył awans do 1/16 WPP

Mecze 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski były ostatnim etapem tych rozgrywek dla Tęczy Miłomłyn i Kormorana Zwierzewo (klasa okręgowa). Obie ekipy zostały wyeliminowane przez trzecioligowców, pierwsi przez Sokoła Ostróda, a drudzy przez Kaczkana Huragan Morąg.
Pierwsi do walki o 1/16 WPP przystąpili piłkarze ze Zwierzewa. Ale tam piłkarze z Morąga, którzy wystąpili w mocno rezerwowym składzie, szybko ustawili sobie mecz. Po dwóch trafieniach Daniela Chilińskiego (17. i 22. min) morążanie prowadzili 2:0. Pięć minut później kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Michał Maj i ten wynik utrzymał się do przerwy. Drugą połowę goście zaczęli od szybkiej bramki, bo już w 47. min trafił Kamil Kopycki. Ten sam zawodnik w 67. min ustalił wynik na 4:1 dla Kaczkana Huraganu Morąg, który wywalczył awans do 1/16 WPP.

Wielkie męki w Miłomłynie przeżyli piłkarze Sokoła, którzy przez ponad 80 minut nie mieli pomysłu na dobrze grającą Tęczę. Ostródzianie również wyszli w składzie pełnym rezerwowych. Gości długo powstrzymywał bramkarz Piotr Oliwa. Golkiper „tęczowych” skapitulował dopiero w 85. min po rzucie karnym wykonanym przez Adriana Korzeniewskiego. Dwie minuty później był karny dla gospodarzy, ale strzał Marcina Kasprowicza obronił Piotr Sikora. Sokół wygrał 1:0 i w 1/16 WPP zmierzy się z Kaczkanem Huraganem Morąg.

Ostatni z reprezentantów powiatu ostródzkiego Grunwald Gierzwałd (klasa okręgowa) grał na wyjeździe z GLKS Jonkowo. Grunwald prowadził już 4:1, ale ostatecznie wygrał 4:3 (gole: Paweł Kiszelewski 3, Mateusz Szymański) i również zagra w 1/16 WPP.