Pierwsze zwycięstwo pingpongistów Morlin Ostróda w nowym sezonie

2015-09-12 17:48:55(ost. akt: 2015-09-12 18:08:46)
Ostródzianie we własnej hali wygrali ze Strzelcem Frysztak

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Trwa 2. kolejka spotkań Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych. Pingpongiści ostródzkich Morlin w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji podejmowali beniaminka Strzelca Frysztak. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.
Przed inauguracją sezonu 2015/2016 trener ostródzian Tomasz Krzeszewski zapowiadał, że kluczowymi spotkaniami w walce o utrzymanie we Wschodzący Białystok Superlidze będą te z beniaminkami czyli Strzelcem Frysztak i Odrą Głoską Miękini. I już w 2. kolejce europejska międzynarodówka z Ostródy zmierzyła się z pierwszą z wymienionych drużyn.

Pierwszy grę przed ostródzką publicznością nerwowo rozpoczął reprezentant Rosji Michaił Paikow. Były brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w singlu przegrał pierwszego seta pojedynku z Michałem Dąbrowskim. Później jednak Rosjanin wypunktował swojego rywala i wygrał kolejne partie.

Drugi do stołu podszedł Adrian Więcek, któremu przeszło stoczyć walkę z byłym kolega klubowym Pawłem Platonowem. Białorusin tylko w pierwszym secie miał pewne problemy z pokonaniem wychowanka ostródzkiego klubu. Po trzech partiach popularny "Plati" doprowadził do remisu w meczu.

Podczas debiutu w hali OCSiR czterech setów na pokonanie swojego przeciwnika potrzebował Belg Robin Devos. Zwycięski punkt dla ostródzian zapewnił Paikow. Rosjanin na dystansie trzech setów uporał się liderem gości Białorusinem Platonowem.

• Morliny Ostróda - Strzelec Frysztak 3:1
Michaił Paikow - Michał Dąbrowski 3:1 (-8, 7, 4, 9), Adrian Więcek - Paweł Platonow 0:3 (-9, -5, -3), Robin Devos - Mateusz Czernik 3:1 (7, 10, -7, 3), Paikow - Platonow 3:0 (4, 6, 4)

Inne wyniki 2 kolejki: Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń 3:1, Olimpia Unia Grudziądz - Odra Głoska Miękinia 3:0, Bogoria Grodzisk Mazowiecki - AZS Politechnika Rzeszów 3:0, Kolping Frac Jarosław - Palmiarnia Zielona Góra 1:3.