Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Klub Radnych PO żąda: żadnych objazdów przez Ostródę

2015-07-17 22:52:36 (ost. akt: 2015-07-17 23:04:47)

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Radzie Powiatu w Ostródzie złożył oświadczenie w sprawie planowanych objazdów przez Ostródę w trakcie remontu drogi S7.

Niżej podpisani Radni Powiatu Ostródzkiego informują, że mimo protestów mieszkańców i oficjalnych zapewnień władz powiatu nadal rozpatrywane jest przeprowadzenie objazdów trasy S7 przez Ostródę w czasie przewidzianego na dwa lata remontu tej magistrali drogowej na odcinku obwodnicy miasta.

Kwestia remontu obwodnicy rozstrzygnięta została na początku br. Władze powiatu posiadały pełną wiedzę o problemach, które ta inwestycja stworzy mieszkańcom miasta i tej części powiatu. Nie podjęły jednak żadnych działań. Sprawę bagatelizowano nie informując o niej mieszkańców Ostródy i Gminy Ostróda.

Informacja o zamiarze przeprowadzenia objazdów przez Ostródę przekazana przez starostę ostródzkiego na zwołanej w trybie nagłym sesji Rady Miasta Ostróda 1 lipca była zaskoczeniem dla radnych i mieszkańców. Na tej sesji starosta Andrzej Wiczkowski wspólnie z burmistrzem Czesławem Najmowiczem przekonywali, że skierowanie całego ruchu na S7 przez miasto jest „szansą dla Ostródy”, gdyż wykonawca zaoferuje w zamian wykonanie nawierzchni kilku ulic. Propozycję starosty nie poprzedziła żadna konsultacja z mieszkańcami.

Po protestach mieszkańców i nagłośnieniu problemu przez media starosta Wiczkowski próbuje dziś forsować koncepcję objazdu ulicami Ostródy: Plebiscytową i Olsztyńską i dalej przez Lubajny i Zwierzewo.

Propozycje te są nie do przyjęcia. Drogą S7 przejeżdża dziennie ponad 20 tys. pojazdów. Skierowanie ich na drogi powiatowe grozi paraliżem komunikacyjnym miasta i części powiatu, nadmiernym hałasem, zniszczeniem infrastruktury i pękaniem budynków, zagrożeniem życia i zdrowia. To realizacja interesu wykonawcy remontu S7 a nie mieszkańców Ostródy, Lubajn czy Zwierzewa.

Propozycje starosty dziwią tym bardziej, że istnieje inne rozwiązanie: przeprowadzenie całego ruchu samochodowego drogą techniczną wzdłuż trasy S7. Jest kosztowniejsze dla inwestora, ale zdecydowanie korzystniejsze dla ostródzian. Przyznali to przedstawiciele inwestora i wykonawcy drogi krajowej S7 podczas jednego ze spotkań.

W imieniu mieszkańców Ostródy i okolicznych miejscowości żądamy od władz powiatu natychmiastowego odstąpienia od jakichkolwiek prób tworzenia objazdów trasy S7 przez ulice Ostródy.

Klub Radnych PO RP w Radzie Powiatu w Ostródzie.
Przewodniczący Włodzimierz Brodiuk
Członkowie
Wanda Łaszkowska
Stanisław Brzozowski
Mirosław Markowski
Andrzej Waszczyszyn

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Iwan #1796231 | 217.99.*.* 17 sie 2015 18:42

  Nie osmieszajcie się panowie z Po bo od dawno wiadomo było o przebudowie S 7 a teraz się obudził się pan dawny Starosta l

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #1779952 | 31.61.*.* 21 lip 2015 12:15

  Nikt normalny nie chce żeby mu taki tranzit pod domem szedł .Wystarczy stanąć sobie przy "siódemce"i samemu sprawdzić jakie jest natężenie ruchu . Żeby choć był zakaz dla tirów.To będzie totalna demolka lokalnej infrastruktury .Ludzie oszaleją od ciągłego hałasu . Te obiecanki o chodnikach i remoncie to zwykły wabik na który niestety niektórzy się "złapali"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lubajny #1779941 | 31.61.*.* 21 lip 2015 12:01

  Do mieszkanka N.siedliska .Nipoważna z ciebie osoba . Po co ta fama ,że większość mieszkańców Lubajn i N.Siedliska zgadza się na objazd . Nie było ciebie chyba na spotkaniu w Lubajnach .Jednak nie to jest najgorsze ...Dlaczego nasza radna nie miała nic do powiedzenia tak samo sołtys . Mam wrażenie ,że zostały poczynione "odpowiednie działania"by się nie wcinali między wódkę ,a zakąskę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Elka #1779127 | 95.160.*.* 20 lip 2015 06:48

  Aja nie chcę żadnego objazdu Olsztyńską .Domy i tak ledwo stoją, bo to wszystko stare. Zapytajcie kogokolwiek z tej ulicy. W Lubajnach mam znajomą, tez nie słyszałam o nikim, komu ten objazd przez Lubajny pasuje. Żadnych objazdów przez miasto!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Wasia #1778989 | 5.60.*.* 19 lip 2015 20:57

  Wawrzyński to niech zacznie w końcu pracować na rzecz gminy i przestanie pod wójtem dołki kopać. Bałagan w urzędzie gminy jak cholera nic nie można załatwić a sekretarza ciągle nie ma. Za co my mu w gminie płacimy. Oj chyba trzeba wójtowi referendum zorganizować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages