Tomasz Tomaszuk medalistą drużynowych mistrzostw Europy juniorów

2015-07-15 07:35:41(ost. akt: 2015-07-15 07:53:40)
Tomasz Tomaszuk z Bratysławy wyjedzie z brązowym medalem mistrzostw Europy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W stolicy Słowacji Bratysławie rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. W turnieju startuje dwóch zawodników Ostródzianki Ostróda - Tomasz Tomaszuk (junior) i Kacper Petaś (kadet). Pingpongiści mają już za sobą turniej drużynowy, w którym Tomaszuk z kolegami zdobył brązowy medal.
Do 1/8 turnieju drużynowego juniorów wszystko szło stosunkowo gładko i w tej fazie Polacy po pokonaniu (3:0) Hiszpanii zapewnili sobie występ w ćwierćfinale. A tam na biało-czerwonych czekali faworyzowani Niemcy. W pojedynku ćwierćfinałowym trenerzy Piotr Szafranek i Xu Kai dali szansę występu Tomaszukowi, ten jednak przegrał swoją grę 1:3. Całe spotkanie z Niemcami rozstrzygnęło się na dystansie pięciu gier (3:2), a zwycięskie punkty i strefę medalową dla Polski zapewnili Patryk Zatówka i Marek Badowski. W półfinale reprezentacja Polski musiała uznać wyższość Francji, przegrywając 0:3 polscy juniorzy zdobyli brązowe medale.

Tej sztuki nie udało się dokonać reprezentacji kadetów, w której występuje Petaś. Biało-czerwoni kadeci dotarli do ćwierćfinału, gdzie przeszkodą nie do przejścia dla nich byli Francuzi. Polacy przegrali 0:3. W meczu ćwierćfinałowym Petaś zagrał w grze deblowej z Arturem Grelą, polski debel przegrał 1:3.

Od środy w Bratysławie rozgrywany jest turnieju indywidualny w obu kategoriach wiekowych.