Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Nie będzie objazdu przez miasto

2015-07-09 12:01:23 (ost. akt: 2015-07-09 12:05:03)

Autor zdjęcia: Archiwum

Władze starostwa powiatowego nie podpisały porozumienia z firmą Budimex zezwalającego na objazd przez miasto aut, w trakcie budowy obwodnicy Ostródy. Nie oznacza to jednak, że od września nie będzie w Ostródzie korków. 


Starostwo powiatowe odstąpiło od podpisaniu porozumienia z firmą Budimex. Porozumienie zakładało puszczenie przez miasto ruchu na czas budowy obwodnicy Ostródy. W zamian za możliwość objazdu, wykonawca miał na swój koszt wyremontować w mieście kilka ulic oraz po zakończeniu całej inwestycji naprawić drogi, po których jeździły auta kierowane z "siódemki". 


— Nie ma akceptacji mieszkańców więc nie ma porozumienia, trzeba się jednak liczyć z konsekwencjami tej decyzji — mówił starosta Andrzej Wiczkowski na nadzwyczajnej sesji rady powiatu. — Nie będzie remontu ulic w mieście, na których naprawę nie mamy i na razie nie będziemy mieli pieniędzy. Nie oszukujmy się też, ale kierowcy i tak będą jeździć przez Ostródę, pojadą jednak bez żadnego nadzoru. 


Sprawa objazdu przez Ostródę ulicami Szosa Elbląska, Mickiewicza i Olsztyńską jest już nieaktualna. Władze powiatu, miasta i gminy zastanawiają się teraz na alternatywą. Jest możliwość puszczenia ruchu częścią "starej" obwodnicy, jednak wiadomo, że kierowcy i tak "uciekną" do miasta. Dodatkowo planowany też jest objazd przez Lubajny i Zwierzewo, nie wiadomo jednak jeszcze co na to mieszkańcy tych dwóch wiosek.

Dla mieszkańców osiedla Plebiscytowego, którzy będą chcieli się dostać do miasta, planowany jest objazd przez stację paliw i później drogą techniczną do Ostródy. To jednak na razie tylko plany. 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wiesniak #1773899 | 89.228.*.* 12 lip 2015 07:37

  Miejscowy albo głupi jesteś albo świadomie zamęt wprowadzasz. Miasto nie jest właścicielem dróg w mieście tylko starostwo nieliczne osiedlowe podlegają pod miasto ale ty to dobrze wiesz. Najpierw krzyczaleś won z objazdem przez miasto jak burmistrz zdecydował z mieszkańcami że objazdu nie będzie to ty w drugą stronę teraz piejesz o co ci chodzi bo napewno nie o dobro mieszkańców

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. miejscowy #1773458 | 88.156.*.* 11 lip 2015 13:22

  Jak zwykle miasto na nic nie ma pięnniędzy a np: ul. chrobrego wymaga calkowitego remontu studzienki dalej pozapadane , pekajacy aswalt a przy wzmozonym ruchc z siodemki cienko to widze no ale wladze bogate skoro porozumienia nie chca a w zamian pare waznych ulic w miescie miec wyremontowanea przypominam ze od kajkoa do skrzyrzowana z jagielly tez sie narzekala co to bedzie 9mies meki a wcale tak nie bylo a za to przyjemnie siie teraz jedzi . Tkże uwazam trzeba przemysleć i podjać odważne decyzje bo albo chcemy miec obwodnice i piekne drogi w powiecie na czas albo tylko obiecanki...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Leon #1772600 | 83.17.*.* 10 lip 2015 11:05

  A dlaczego niby i tak wszyscy mają jeździć przez Ostródę, skoro ruch na starej 7 będzie utrzymany na czas budowy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wojtek #1772528 | 88.199.*.* 10 lip 2015 09:47

   Że remontu dróg nie będzie podziękujmy panom Wołodi B, Cezaremu W, Jarosławowi B, Agnieszcze M-P to oni prawdopodobnie chcieli ubić kapitał polityczny tak ludzie na mieście mówią.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Ludzie i tak będą jeździć #1772389 | 213.184.*.* 10 lip 2015 07:35

    przez Ostródę i tak, a remontu dróg się nie doczekacie nigdy. Głupie społeczeństwo.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (41)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages