Pola Wygonowska w Polsce wygrała wszystko wśród 12-latek

2015-07-07 07:42:30(ost. akt: 2015-07-07 08:04:42)
Pola Wygonowska (druga z prawej) w Szczecinie zdobyła dwa złote medale

Autor zdjęcia: Archiwum

Ostródzka tenisistka Pola Wygonowska w kategorii wiekowej do lat 12 w rankingu Polskiego Związku Tenisowego zajmuje 1. miejsce. Podczas mistrzostw Polski U-12 rozegranych w Szczecinie była turniejową jedynką. Poradziła sobie z rolą faworyta i zdobyła dwa złote medale w singlu oraz deblu.
To nie pierwsze w tym roku tytuły mistrzyni Polski, ponieważ pochodząca z Ostródy tenisistka na początku sezonu zdobyła dwa złote medale (singiel i debel) w hali. Dlatego w Szczecinie podopieczna Romana Pasyniuka była rozstawiona z numerem 1 i zmagała się nie tylko z rywalkami, ale również z rolą faworyta turnieju. Pola przez pierwsze trzy rundy przebrnęła spokojnie i po krótkich pojedynkach wyeliminowała swoje przeciwniczki. Dopiero półfinałowa rywalka, grająca z nr 4 Ada Piestrzyńska (Legia Warszawa) zmusiła ostródziankę do większego wysiłku. Pola Wygonowska wygrała 2:0 (6:1, 6:3). - Wynik wskazuje na gładkie zwycięstwo, ale mecz ten kosztował Polę naprawdę wiele wysiłku - ocenił trener tenisistki.

W finale na zawodniczkę z Ostródy czekała Olga Gołaś, turniejowa trójka, reprezentantka gospodarzy (Promasters Szczecin), deblowa partnerka Poli, z którą dzień wcześniej wywalczyły mistrzostwo Polski. A że obie tenisistki znają się bardzo dobrze, dlatego też nic dziwnego, że dla ostródzianki był to najtrudniejszy pojedynek turnieju. I zaczęło się niepomyślnie, ponieważ pierwszy set padł łupem szczecinianki (6:3). Ale w drugim secie wszystko wróciło do normy, bo ostródzianka wygrała 6:1. O tym kto zostanie mistrzynią Polski zdecydował tie-brak do 10 punktów. Zaczęło się fatalnie, Pola Wygonowska przegrywała już 0:4. Ale od tego momentu zmieniła sposób gry, wykazała wielka wolę walki i wygrała kolejnych 10 akcji, zdobywając tym samym indywidualne mistrzostwo Polski.