Młodzi inżynierowie z gimnazjów dostali sprzęt za 60 tysiecy

2015-06-27 10:29:31(ost. akt: 2015-06-27 10:54:01)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Dziesięć komputerów oraz zestawy do robotyki o łącznej wartości 60 tys. to sprzęt, o który wzbogaciły się Gimnazja nr 1 i nr 2 w Ostródzie uczestnicząc w projekcie Akademia Młodych Inżynierów. Dzięki pieniądzom z Unii ponad 200 uczniów przez 2 lata uczyło się projektowania i programowania robotów.
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Intermarium w partnerstwie z gminami w Gietrzwałdzie, Jedwabnie oraz miastem Ostróda dał uczniom niezwykłą możliwość poznawania i odkrywania wiedzy o przedmiotach ścisłych w innowacyjny sposób.

- Naszym głównym celem była edukacja poprzez zabawę. Nauka programowania i projektowania robotów w połączeniu z praktycznymi zajęciami konstruktorskimi okazała się świetnym rozwiązaniem – podkreśla koordynator projektu Łukasz Sadlak. - Zajęcia, które często przypominały zabawę, przemycały de facto wiedzę, której uczniowie w wersji książkowej nie byliby w stanie opanować - dodaje koordynator.

W oficjalnym zakończeniu projektu oraz przekazaniu sprzętu w urzędzie miasta wziął udział także zastępca burmistrza Ostródy Norbert Gesek.
- Jestem zadowolony, że uczniowie z naszych gimnazjów mieli niezwykłą okazje uczestniczyć w takich zajęciach. Chciałbym aby przekazany sprzęt dobrze służył młodzieży w ich rozwoju – podkreśli Norbert Gesek.

W pierwszym roku projektu przeszkolonych zostało 156 uczniów gimnazjum, a w kolejnym roku 108. Jednak korzyści płynące z projektu nie kończyły się tylko na zajęciach pozalekcyjnych. 40 uczniów wzięło udział w wycieczkach na Politechniki w Poznaniu i Gdańsku oraz dwukrotnie w zawodach z robotyki w Olsztynie.

- Chciałbym, aby dzięki projektowi uczniowie zrozumieli, że studiowanie kierunków ścisłych jest szansą na znalezienie ciekawej i atrakcyjnej pracy, w odróżnieniu od studiowania kierunków humanistycznych, których absolwenci każdego roku powiększają liczbę bezrobotnych – dodaje Łukasz Sadlak.

Ponadto najzdolniejsi uczniowie z gimnazjum swoje zainteresowania pogłębiali w kołach naukowych. Co ważne, w szkołach powstały również Szkolne Ośrodki Kariery, pozwalające gimnazjalistom odpowiedzialnie zaplanować swoją drogę zawodową.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu go ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do lektury


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczeń #1764929 | 77.253.*.* 29 cze 2015 13:29

    a dlaczego do artykułu "Młodzicy SMS Ostróda najlepsi na Warmii i Mazurach" nie można dodać komentarza, nie można źle pisać o zachłannych na kasę michalakach ?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ania #1764049 | 164.126.*.* 27 cze 2015 18:55

    ale ekipa z urzędu :), musiało być interesująco

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. drt #1763903 | 89.228.*.* 27 cze 2015 11:43

      GESEK na czele

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5