Karol Szarmach postawił na Zjednoczone Emiraty Arabskie

2015-06-26 09:22:57(ost. akt: 2015-06-26 14:09:49)
Karol Szarmach zmienia pingpongowy klimat i wyjeżdża do Dubaju

Przez najbliższy rok emirat Dubaj będzie nowym miejscem pracy tenisisty stołowego Ostródzianki Ostróda Karola Szarmacha. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyjeżdża za kilka tygodni.
Przez lata reprezentowania Karol Szarmach zdobył wiele medali mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowca, a także seniorów. Był też jednym z tych, którzy zdobyli ostatni (brązowy) medal drużynowych mistrzostw kraju dla Ostródy oraz Superpuchar Wschodzący Białystok Superligi. Na koniec występów w barwach ostródzkich Morlin wespół z Adrianem Więckiem i Michałem Koryckim zajął 3. miejsce w rozgrywkach europejskiego pucharu TT Intercup. Dwa miesiące temu Karol Szarmach podjął męską decyzję i postanowił zmienić pingpongowy klimat.
- Najbliższy rok spędzę w Dubaju, będę tam trenerem jednego z zespołów ligowych, jest tam takie zapotrzebowanie, dostałem propozycję pracy, więc postanowiłem spróbować swoich sił w nowej roli – mówi Karol Szarmach. - W ogóle potrzebują tam też ludzi do grania. Na razie wyjeżdżam na rok.