„Jedynka” szósta w Polsce w szczypiorniaku na orliku

2015-06-24 08:51:12(ost. akt: 2015-06-24 09:02:04)
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1 Ostróda

Uczniowie ostródzkiej Szkoły Podstawowej nr 1 udanie zakończyli sportowy rok szkolny. W mistrzostwach Polski uczniów podstawówek z cyklu „Szczypiorniak na orlikach” reprezentacja „jedynki” wystąpiła w turnieju finałowym i zajęła w nim 6. miejsce.
Finałowy turniej rozegrany został w Krakowie, dokąd przyjechali wszyscy mistrzowie województw. Krakowski finał był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do spotkania z reprezentantami Polski i obejrzenia w Tauron Arenie towarzyskiego spotkania biało-czerwonych z Danią.

Mistrzowie Warmii i Mazur turniej w grodzie Kraka zaczęli porażką z SP 4 Kwidzyn. Ale w kolejnych dwóch spotkaniach pokonali SP 1 Tomaszów Mazowiecki i SP 45 Białystok. „Jedynka” pod opieką Dariusza Gergoli z 2. miejsca w grupie awansowała do następnej fazy rozgrywek o miejsca 1.-8. Tam ostródzianie trafili m.in. na „czwórkę” z Kwidzyna i został im zaliczony wynik z grupy. Poza tym przegrali z SP 21 Płock i wygrali z SP 46 Poznań. Reprezentacja SP 1 Ostróda zajęła 3. miejsce, a to dało jej możliwość walki o 5. miejsce, którą przegrali z SP 32 Kielce.

Na pocieszenie zawodnik „jedynki” Igor Graczyk został królem strzelców, zdobywając 47 bramek.