Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ostródzianie w finale europejskich rozgrywek TT Intercup

2015-05-29 12:26:49 (ost. akt: 2015-05-29 12:53:47)
Zwycięski punkt na wagę występu w turnieju finałowym w Wenecji dla Morlin zdobył Michał Korycki

Zwycięski punkt na wagę występu w turnieju finałowym w Wenecji dla Morlin zdobył Michał Korycki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Tenisiści stołowi Morlin Ostróda sezon 2014/2015 zakończą w Wenecji. A to za sprawą tego, że pokonali kolejną przeszkodę europejskiego pucharu TT Intercup. W meczu 4. rundy tych rozgrywek ostródzianie w Szeged (Węgry) wygrali 4:3.

Potwierdziło się, że Wschodzący Białystok Superliga jest czołową ligą w Europie. Ostródzianie na Węgry wybrali się bez trenera Tomasza Krzeszewskiego oraz bez Białorusina Pawła Platonowa. Mimo tego Karol Szarmach, Adrian Więcek i Michał Korycki sprawili miłą niespodziankę i wywalczyli w pojedynku z AC Floratom Szeged awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Piąty zespół węgierskiej Ekstraligi musiał uznać wyższość szóstej drużyny polskiej Superligi. Węgrzy tanio skóry nie sprzedali. Spotkanie w Szeged ostródzianie rozpoczęli bardzo dobrze, po 3:0 swoich rywali odprawili Szarmach i Więcek. Jednak po kolejnych pojedynkach gospodarze doprowadzili do remisu, ponieważ swoją grę pojedynczą przegrał Korycki. Węgierscy pingpongiści lepsi też okazali się w deblu i był remis 2:2. W drugiej serii gier pojedynczych po zwycięstwie Szarmacha ekipa Morlin prowadziła 3:2, ale po kolejnym singlu zawodnicy z Szeged znowu remisowali. Losy spotkania w ostatnim pojedynku na korzyść ostródzian rozstrzygnął Korycki, zapewniając gościom awans do turnieju finałowego.
Finał rozegrany zostanie w dniach 12-14 czerwca w Wenecji. Ekipa Morlin zmierzy się z zespołami z Austrii, Włoch i Niemiec.

• AC Floratom Szeged - Morliny Ostróda 3:4
Punkty dla Morlin: Szarmach 2, Więcek i Korycki
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages