Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pożar kurnika, straty prawie 350 tysięcy złotych

2015-05-19 10:43:55 (ost. akt: 2015-05-19 12:21:00)

Autor zdjęcia: Archiwum

Prawie 50 strażaków przez ponad 6 godzin walczyło dzisiejszej nocy z pożarem kurnika w miejscowości Kruszewnia koło Morąga.

Około północy 18 maja wpłynęła informacja o pożarze dużego budynku w Kruszewni. Zgłaszającym był użytkownik kurnika, który informował, że w budynku wybuchł gwałtownie rozprzestrzeniający się pożar. Kurnik był zasiedlony 27.100 sztukami jednodniowych brojlerów kurzych.

— Natychmiast zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 z Morąga oraz zastęp z wojskowej straży pożarnej — informuje G. Różański mł. kpt z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. — Strażacy na miejscu zdarzenia zastali potężne zadymienia na dachu budynku oraz wydobywające się płomienie z wentylatorów. Dowódca akcji spostrzegł ustawione przy budynku maszyny rolnicze, które stały pod połączonym z kurnikiem zadaszeniem.

Pożar był bardzo gwałtowny w budynku panowała bardzo wysoka temperatura, częściowo zaczynał zawalać się dach do środka kurnika. Dowódca początkowo skupił akcję gaśniczą, na obronie maszyn rolniczych. Przybywające kolejne zastępy gaśnicze, skierowane zostały do podania wody bezpośrednio do kurnika. Trudności w początkowej fazie akcji stanowiło również zbyt małe ciśnienie w sieci hydrantowej, zorganizowano dowożenie wody z sieci miejskiej oraz zadysponowano ciężką cysternę z 18.000 litrami wody z JRG Ostróda.

W akcji gaśniczej udział brało 13 zastępów straży pożarnej, 51 strażaków. Strażacy pracowali pod ciągłym zagrożeniem zawalenia się konstrukcji dachu. Niestety, ptaków nie udało się uratować. Straty właściciel oszacował na 340 tys. zł. Strażakom udało się uratować maszyny rolnicze o wartości 200 tys. zł. Akcja gaśnicza trwała blisko 6 godzin.
G. Różański


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. o o o #1737213 | 5.172.*.* 19 maj 2015 12:03

  kurcze

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages