Tomasz Tomaszuk podwójnym medalistą mistrzostw Polski juniorów

2015-05-05 09:29:26(ost. akt: 2015-05-05 09:52:23)
Tomasz Tomaszuk zdobył dwa medale w Krakowie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Dwa razy na podium mistrzostw Polski juniorów stanął tenisista stołowy Ostródzianki Ostróda Tomasz Tomaszuk. Zawodnik ostródzkiego klubu podczas zawodów rozegranych w Krakowie zdobył brąz w singlu i został wicemistrzem kraju w turnieju gier podwójnych.
Tomaszuk był jedynym zawodnikiem Ostródzianki, który pod Wawelem wystąpił w turnieju gier indywidualnych. Najlepszy występ zaliczył, startując w deblu z Adrianem Dugielem z Odry Głoski Księginice. Ostródzko-księginicka para w dobrym stylu dotarła do finału, a tam zmierzyła się Janem Szymczakiem i Sławomirem Doszem (Huragan Sosnowiec/Pogon Lębork). Tomaszuk i Dugiel stoczyli zażarty pojedynek finałowy, który na dystansie pięciu setów przegrali 2:3.

Drugi krążek krakowskich IMPJ junior Ostródzianki wywalczył w singlu. W półfinale Tomaszuk przegrał 1:4 z Patrykiem Zatówką (Olimpia-Unia Grudziądz) i został sklasyfikowany w przedziale miejsc 3-4. Indywidualnym mistrzem Polski juniorów został Marek Badowski (Olimpi-Unia).

Tomaszuk wystąpił też w turnieju gier mieszanych u boku Katarzyny Hennig (LUKS Chełmno). Występ tej pary zakończył się na przedziale miejsc 5-8.